Coraz bliżej medalu

Piłkarki ISD-AJD GOL Częstochowa wygrały ostatni mecz grupowy I Ligi Futsalu Kobiet z Gwiazdą Ruda Śląska 8-0.Tym samym przypieczętowały awans do najlepszej czwórki Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca. Teraz przed nimi dwumecz z Prosną Kalisz.


Pierwszy mecz zostanie rozegrany już w niedzielę w Kaliszu, a rewanż w Częstochowie 10/11 kwietnia. Faworytkami są zawodniczki z Częstochowy, które wygrały w Pucharze Polski Futsalu z drużyną Prosny 13-0. W wypadku wygrania rywalizacji z Prosną Kalisz Częstochowianki mają zapewniony co najmniej srebrny medal Mistrzostw Polski.

Bramki strzeliły: Maziarz – 4,Uchnast- 2, Pioruńska, Sukiennik
Skład drużyny: Klabis Karolina, Rokosa Paulina, Oracz Marta, Jeziorska Martyna, Jędrak Aleksandra, Pioruńska Katarzyna, Sukiennik Sandra, Maziarz Justyna, Uchnast Renata, Bąk Katarzyna.

Sparing

W niedzielę o godzinie 18.00 już na dużym boisku ze sztuczna trawą Stadionu Raków piłkarki Gola rozegrały sparing z drużyna Dargvilu Tomaszów Mazowiecki. W rozrywkach I Ligi Piłkarki Gola miały pauzę, a ich przeciwniczki przełożyły mecz z drużyna Zamłynia Radom ze względu na zły stan boiska. Mecz zakończył się remisem 1-1. Bramkę strzeliła z rzutu karnego Renata Uchnast. Oprócz zawodniczek grających w meczu futsalowym w drużynie Gola grały Agnieszka Sobczak, Karolina Nowakowska, Monika Wieczorek, Anna Kott, Patrycja Wróbel , Sylwia Kępa.

Awans

W tym samym czasie ich młodsze koleżanki zapewniły sobie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Drużyna Gola nie przygotowywała się specjalnie do tych rozgrywek ze względu na aurę. Dziewczyny wyłonione w dwóch turniejach szkolnych, które odbyły się we wrześniu ubiegłego roku oraz w styczniu tego roku trenowały tylko w hali i to głównie w swoich szkołach współpracujących z klubem. Awans jest niespodzianką bo faworytkami były zawodniczki FC Katowice i RTP Unia Racibórz z wieloma reprezentantkami Polski i głównie Śląska. Uzyskane wyniki: z Unią Racibórz 1-2 a z FC Katowice 1-1 pozwoliły na awans z drugiego miejsca.
Grały: Marta Di Giusto, Małgorzata , Kamila Sala (Dzbów), Kinga Ściepura(Kamyk), Kwiatkowska, Kała, Lupa Chwalba (wszystkie Kłobuck), Bernat, (Miedzno)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *