Długo oczekiwana inauguracja.

Już jutro prawie półroczny okres piłkarskiego postu w drugiej lidze się skończy. O godzinie 15:00 na stadionie miejskim w Tychach zabrzmi pierwszy tej wiosny gwizdek sędziego.


Sobotnie spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco, bowiem obydwie drużyny, czyli tyski GKS jak i Raków Częstochowa są na etapie przebufowy swoich zespołów.

W przerwie zimowej chyba najwięcej zawirowań było w klubie spod Jasnej Góry z którego zimą odeszło aż 13 zawodników,, gdzie prawie do ostatniej chwili ważyły się losy Rakowa jak i tego, czy przystąpi On do rozgrywek drugoligowych.

Głównie dzięki Panom, Krzysztofowi Kołaczykowi , który został nowym sternikiem klubu jak dzięki Jerzemu Brzęczkowi , który został pierwszym szkoleniowcem Rakowa, to właśnie dzięki Nim klub powoli wychodzi na prostą.

Jutrzejsze spotkanie dla obydwu ekip będzie napewno swego rodzaju niewiadomą, gdyż przez prawie pół roku tyszanie jak i częstochowianie, jak podekreśla to sam szkoleniowiec GKS-uTychy w rozmowie z dziennikarzem Częstochowskiego Portalu Sportowego, Przemysławem Pindorem: „Ja powiem inaczej: oby to nie był jakiś przypadkowy wynik. Żeby o końcowym rezultacie nie zadecydowało boisko, jakiś przypadkowy strzał czy rykoszet. Niech będzie to w miarę możliwości ciekawe widowisko bo kibice są wygłodniali tej naszej piłki.

My chcemy aby to przynosiło splendor tej naszej piłce. Umówmy się, że na pewno warunki będą miały wpływ na to co się będzie działo na boisku. Jest to też pierwszy mecz po tak długiej przerwie, przez ponad pół roku zawodnicy i Ci i Ci nie grali w meczu o „coś”.

Przypomnijmy, że działacze GKS Tychy starali się odwołać sobotnie spotkanie, ale Polski Związek Piłki Nożnej negatywnie ustosunkował się do tej prośby.

Napewno jutrzejszy pojedynek będzie także pierwszym od wielu miesięcy rozegranym na naturalnej nawierzchni.

Mecz 22.Kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej pomiędzy GKS-em Tychy i Rakowem Częstochowa zostanie rozegrane w sobotę, 20 marca o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Edukacji 7.

Obiekt ten posiada 12.000 miejsc w tym 2.000 siedzących. Brak jest natomiast oświetlenia płyty głównej boiska.

Bilety na to spotkanie będą w następujących cenach: 12 złotych (bilet normalny ) oraz 6 złotych (bilet ulgowy) , który przysługuje kobietom oraz młodzieży do lat 18.

Dzieci do lat 13 pod opieką osoby dorosłej na mecze GKS mają wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *