Nabór do sekcji dziecięcej!

Rozpoczął się nabór do sekcji dziecięcej, w kwietniu odbędzie się pierwszy treningi.


Dlaczego rugby?
Rugby to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. W Polsce jest aktualnie w fazie bardzo dynamicznego rozwoju, a nie bez znaczenia w tym kontekście pozostaje fakt, że dyscyplina ta wraca do grona sportów olimpijskich. Rugby zapewnia wszechstronny rozwój fizyczy, a zarazem doskonale kształtuje charakter, samodyscyplinę oraz umiejętność współpracy w grupie.

Do kogo adresowany jest nabór?
Nabór adresowany jest do dzieci z roczników 97,98,99, a więc do uczniów szkół podstawowych z klas 4-6 (katgoria wiekowa: żak). Rugby to sport dla wszystkich, a więc grać mogą zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Znaczenia nie mają także warunki fizyczne – w rugby z powodzeniem grają osoby wysokie, niskie, masywne jak i szczupłe.

Jakie są wymagania wstępne?
Nie ma żadnych, poza chęciami do treningu i gry! Zdajemy sobie sprawę, że rugby nie jest jeszcze bardzo popularne w naszym kraju, dlatego nie oczekujemy od nowych zawodników znajomości przepisów i specyfiki gry. Zaprezentujemy je dokładnie w trakcie treningów. Dla nas istotny jest zapał.
Jeśli już teraz chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy do działu „O rugby”.

Czy rugby to bezpieczny sport?
Tak! W rugby nie trzeba używać żadnych twardych ochraniaczy. Przepisy dopuszczają kontakt między zawodnikami, ale gwarantują bezpieczeństwo na boisku. Przepisy w kategoriach dziecięcych znacząco różnią się od tych stosowanych przez seniorów. Część zasad jest uproszczona, a chodzi głównie o to aby dzieci zaznajamiać stopniowo ze specyfiką gry, rozwijać u nich podstawowe cechy motoryczne, a przede wszystkim dać im jak najwięcej radości oraz satysfakcji.

Jak można dołączyć do drużyny?
Przyszłych zawodników wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie organizacyjne które odbędzie się:

12.04.2010 (poniedziałek) o godz. 17:00 w Częstochowskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Focha 19/21 (Pałac Ślubów)

Na spotkaniu przekazane zostaną najważniejsze informacje dotyczące działalności sekcji żaków. Będzie to także okazja do odpowiedzi na pytania, oraz wzajemnego poznania, gdyż dla władz Klubu priorytetem pozostaje nawiązanie z rodzicami przyszłych zawodników relacji pełnych wzajemnego zaufania.
Osoby, które nie będą mogły wziąć udział w spotkaniu organizacyjnym zapraszamy na którykolwiek trening sekcji dziecięcej. Harmonogram treningów zostanie opublikowany na stronie internetowej na początku kwietnia.

Udział w spotkaniu organizacyjnym jak i przyjście na jakikolwiek trening jest niezobowiązujące. Każdemu chcemy dać szansę spróbowania swoich sił w rugby.

Co jest potrzebne do uprawiania rugby?
Do gry w rugby nie używa się żadnych twardych ochraniaczy – każdemu zawodnikowi wystarczy koszulka, spodenki, oraz sportowe obuwie, a w chłodniejsze dni po prostu cieplejsze ubranie. Rugby to sport masowy – minimum sprzętu, minimum kosztów – maksimum gry i satysfakcji.

Co dalej?
Każdy kto zdecyduje się rozpocząć swoją przygodę z rugby będzie trenował na profesjonalnych obiektach sportowych (murawa, bieżnia) pod wodzą wykwalifikowanych szkoleniowców. Będzie mógł grać w oficjalnych rozgrywkach dzieci i młodzieży i mierzyć się z rówieśnikami z całej Polski.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z prezesem Klubu Mateuszem Nowakiem:
e-mail: klub@rcc.czest.pl
tel: +48 510 120 388

Zapraszamy także na stronę Polskiego Związku Rugby – www.pzrugby.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *