Przełamanie kosztem lidera

Politechnika Częstochowska poszuka zwycięstwa w meczu z Rosa-Sportem Radom. Faworytem meczu będą jednak radomianie, którzy pewnym krokiem zmierzają do I ligi.

W tym celu do Radomia ściągnięto graczy z ligową przeszłością. Przede wszystkim to Paweł Wiekiera, były gracz Spójni Stargard, Śląska Wrocław i Polpharmy, który w 2002 roku świętował wraz z Maciejem Zielińskim, Dominikiem Tomczykiem, Tomasem Pacesasem i całą plejadą gwiazd polskich parkietów mistrzostwo Polski. To jednak nie Wiekiera jest najlepszym w tym sezonie graczem Rosa-Sportu. To Artur Donigiewicz, którzy kibice mogą pamiętać z I-ligowych pojedynków z AWF-em Katowice. Dobrze w tym sezonie gra też młody skrzydłowy Emil Podkowiński. Wspomnieć należy także o Piotrze Kardasiu i Michale Nikielu, którzy przed laty dość często gościli w Częstochowie przy okazji I-ligowych spotkań.

Politechnika Częstochowska staje przed szansą, by silnemu rywalowi spłatać figla. W tym sezonie radomianie przegrali tylko raz i miejmy nadzieję, że ten stan rzeczy zmieni się w niedzielę. Podopieczni Zbigniewa Mardonia mają za sobą 4 porażki z rzędu, ale może lider tabeli zmotywuje ich wystarczająco, by sprawić kibicom miłą niespodziankę. Niezależnie od wyniku meczu warto wybrać się w niedzielę na mecz. W zróżnicowanej poziomem II lidze Rosa-Sport zdecydowanie ten poziom zawyża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *