Raków zaprezentował nowe oblicze!

Do rozpoczęcia rozgrywek rundy wiosennej pozostało jeszcze kilkanaście dni. Zanim jednak walka o drugoligowe punkty rozpocznie się na całego i zawodnicy oraz trenerzy nie będą mieć chwili wytchnienia, zarząd KS Raków postanowił oficjalnie zaprezentować zespół, jaki przystąpi do rozgrywek.


Konferencja prasowa z udziałem władz oraz piłkarz Rakowa odbyła się w czwartek, 11 marca o godzinie 16:45 w Centrum Konferencyjnym PST przy ulicy Jagiellońskiej 67/71.

Bardzo elegancka sala konferencyjna pękała w szwach. Wśród zaproszonych gości pojawili się w sporej liczbie kibice oraz sympatycy częstochowskiego klubu, był też przedstawiciel Urzędu Miasta Częstochowy, Pan Marcin Biernat sponsorzy oraz partnerzy klubu (wśród nich był m.in. Andrzej Gołaszewski), dziennikarze i przedstawiciele mediów.

Punktem kulminacyjnym była prezentacja wszystkim zaproszonym gościom najnowszych nabytków Rakowa Częstochowa, wśród których obecni byli: Arkadiusz Hyra, Łukasz Kmieć, Paweł Krzysztoporski, Dawid Nabiałek, Sławomir Ogłaza oraz Maciej Szramowiat.

Wraz z nowo pozyskanymi zawodnikami na konferencję prasową przybył kapitan Rakowa Częstochowa – Dawid Jankowski, który zapytany przez jednego z dziennikarzy o to czemu tak długo został w tym klubie pomimo tak dramatycznej sytuacji finansowo – organizacyjnej, odpowiedział : „Nie mogłem tutaj nie zostać, mając tak oddanych kibiców”!

Podczas spotkania były poruszane m.in. współpraca na linii Urząd Miasta Częstochowa – KS Raków oraz jej efekty, o tym wszystkim mówił Krzysztof Kołaczyk, który informował o postępach w spłacaniu wierzycieli oraz byłych zawodników Rakowa. Poinformował On także opinię publiczną o jednej bardzo istotniej rzeczy: w dniu jutrzejszym na konta zawodników zostaną przelane pierwsze transze pieniężne po okresie prawie półrocznej posuchy!

W temacie spraw szkoleniowych głos zabrał, nie kto inny jak trener pierwszego zespołu – Jerzy Brzęczek, który przedstawił wszystkim przepracowany okres przygotowawczy, oraz przedstawił sztab szkoleniowy, który będzie pracował z pierwszą drużyną Rakowa. Pierwszy trenerem pozostaje Jerzy Brzęczek, asystentem Andrzej Wróblewski, trenerem bramkarzy Grzegorz Lelonek.

Olimpijczyk z Barcelony poinformował także iż w niedalekiej przyszłości do sztabu szkoleniowego dołączy także Krzysztof Kołaczyk.

Podczas prezentacji nowych nabytków Rakowa, głos zabrali sami zainteresowani którzy pokrótce przedstawili swój piłkarski życiorys.

W czasie trwania konferencji prasowej prowadzący, przedstawiciel biura prasowego KS Raków –Filip Adamus przybliżył wszystkim partnerów, wymieniony został m.in. Częstochowski Portal Sportowy oraz sponsorów klubu.

Poinformował także, iż w dniu 13 marca o godzinie 14:00 zaplanowano premierę nowej oficjalnej strony internetowej Rakowa Częstochowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *