Rugby także w częstochowskich szkołach podstawowych!

Za kilka tygodni rozpoczną się pierwsze treningi sekcji „żak” w naszym klubie. Zapewne sporą część uczestniczących stanowić będą uczniowie tych szkół podstawowych, które w minionym miesiącu gościły dorosłą drużynę Rugby Club Częstochowa na specjalnych pokazach dyscypliny.


W ubiegłym roku miała miejsce akcja „Rugby w szkołach”, w trakcie której to częstochowscy zawodnicy spotykali się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta. Tym razem na podobnych zasadach nawiązano współpracę z „podstawówkami”. Dzieci z klas 4-6 miały możliwość uczestniczenia w pokazach, na których zawodnicy ubrani w klubowe stroje opowiadali o swojej dyscyplinie, a także prezentowali w praktyce ciekawsze elementy gry. Część pokazu poświęcana była także na edukowanie dzieci w zakresie szkodliwości stosowania dopingu i innych używek.

Dla uczniów było to doskonałe urozmaicenie na tle szkolnej codzienności, dla rugbistów z kolei okazja do rozpropagowania sportu wśród młodszej generacji. Przedsięwzięcie to jest bowiem preludium do uruchomienia dziecięcej sekcji rugby w naszym mieście, która pierwsze treningi odbędzie w połowie kwietnia.

Rugby zagościło do tej pory w następujących szkołach:

* SP nr 29 SP nr 8
* Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmatwychwstanek
* SP nr 35
* SP nr 19
* SP nr 49
* SP nr 53
* SP nr 13
* SP nr 18

A to nie koniec planowanych działań promocyjnych. Już na 24 kwietnia zaplanowano bowiem szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego pod kątem wprowadzenia rugby do programu lekcji W-F, które odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Doskonalenia. Wiedzę przekazywał będzie Kierownik Wyszkolenia z ramienia Polskiego Związku Rugby – Tomasz Kapustka, a zainteresowanych uczestnictwem nauczycieli prosimy o kontakt z SOD – http://www.sod.ids.czest.pl.

Przypominamy także, że przyszłych zawodników sekcji wiekowej „żak” wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie organizacyjne które odbędzie się 12.04.2010 (poniedziałek) o godz. 17:00 w Częstochowskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Focha 19/21 (Pałac Ślubów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *