Triumf młodych piłkarzy Rakowa!

Zwycięstwem drużyny Rakowa Częstochowa 96′ zakończył się Ogólnopolski Turniej Piłkarski zorganizowany przez częstochowian a rozegrany w… Hali Sportowej w Kłomnicach.


Młodzi adepci Rakowa Częstochowa przeszli przez całą imprezę jak „burza”. Na pewno też przeszli do historii bowiem, częstochowianie nie przegrali żadnego z sześciu spotkań!

W spotkaniach grupy „B” w pokonanym polu zostawili kolejno: Pogoń Kłomnice (3:1), Mechanik Radomsko (2:0), Grom Tychy (3:2).

Częstochowianie wyszli z grupy zajmując pierwsze miejsce. W spotkaniach grupy finałowej zmierzyli się z KS APN-em Częstochowa oraz z OKS-em Olesno. Tutaj także drużyna Rakowa nie znalazła pogromcy i wygrała kolejno z APN-em Częstochowa 1:0 oraz z OKS-em Olesno 2:1.

W wielkim finale, którego stawką było zwycięstwo w niedzielnym turnieju, los ponownie skojarzył drużyny Rakowa Częstochowa i Grom Tychy. W tym spotkaniu zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone i tym razem młodzi piłkarze Rakowa Częstochowa zostali zwycięzcami tego turnieju pokonując tyszan 5:1.

Oprócz nagrody dla całej drużyny, jedna z nagród indywidualnych przypadła także zawodnikowi Rakowa. Najlepszym strzelcem turnieju został Tomasz Idziak.

Raków Częstochowa 96′ : P.Bajor, K.Walasek, P.Borkowski, K.Malinowski, D.Drzewiecki, B.Braksator, H.Dec, A.Sobczak, D.Klyta, T.Idziak. O.Konatowski, B.Kurek, K.Kratkiewicz. Trener: Dariusz Dobosz.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Raków Częstochowa
2. KS Grom Tychy
3. Raków II Częstochowa
4. OKS Olesno
5. UKS Mechanik Radomsko
6. KS APN Częstochowa
7. KS Pogoń Kłomnice
8. LKS Warta Mstów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *