„Brazyliana” na Limanowskiego!

Sporym zainteresowaniem powinno się cieszyć jutrzejsze spotkanie pomiędzy częstochowskim Rakowem a MKS Polonią Słubice. w ramach 20, zaległej serii spotkań w drugiej lidze, w grupie zachodniej .


Wraz z ekipą przyjezdnych do Częstochowy przybędzie aż sześciu zawodników rodem z Brazylii, których w swoim składzie posiada szkoleniowiec słubiczan, Tomasz Wichniarek, notabene kuzyn byłego reprezentanta Polski.

Wydarzenie podczas jutrzejszego meczu na Limanowskiego będzie więc spore, bowiem jeszcze nigdy aż tylu graczy z kraju kawy nie zawitało dotąd na stadion Rakowa.

Samo spotkanie pierwotnie miało zostać rozegrane podczas inauguracji spotkań w drugiej lidze, w dniu 6 marca ale wówczas na przeszkodzie stanęła kapryśna aura.

Po raz drugi obydwie drużyny miały się ze sobą spotkać 14 kwietnia ale wtedy po raz drugi spotkanie nie doszło do skutku z powodu żałoby narodowej ogłoszonej po tragicznych wydarzeniach w Smoleńsku.

Teraz przyszedł czas na trzeci termin i jak mówi przysłowie „do trzech razy sztuka”. Jutrzejsze spotkanie najprawdopodobniej się już odbędzie i będzie miało niebagatelne znaczenie dla obydwu jedenastek w kontekście walki o utrzymanie się w gronie drugoligowców.

Obie drużyny w ligowej tabeli dzieli zaledwie jeden, mały punkt i środowe zwycięstwo jednej z drużyn znacznie oddali Ją od grupy, która do końca będzie walczyła o drugoligowy byt.

W rundzie wiosennej jednak dużo lepiej od częstochowian radzą sobie słubiczanie, którzy w trzech meczach uzbierali cztery punkty.

Najprawdopodobniej na taki stan rzeczy miały zawirowania kadrowe w Rakowie i heroiczna walka o to aby zespół mógł w ogóle przystąpić do drugoligowych zmagań, bowiem zimą klub z Limanowskiego opuściło aż…14 graczy w tym trener Leszek Ojrzyński.

Jednym z zawodników, który z częstochowskiego Rakowa przeniósł się do klubu spod polsko – niemieckiej granicy był bramkarz, Tomasz Laskowski, który w Rakowie był pewnym punktem drużyny.

Byłego zawodnika Rakowa w jutrzejszym spotkaniu jednak na pewno nie ujrzymy, gdyż w poprzednim spotkaniu z MKS-em Turem Turek otrzymał czerwoną kartkę i z racji tego będzie jutro pauzował.

W środowym spotkaniu cichym faworytem zdaje się być jednak drużyna ze Słubic. Po pierwsze częstochowianie ostatni mecz wygrali… 31 października ubiegłego roku, kiedy to pokonali JKS Jarotę Jarocin 1:0.

Po drugie podopieczni Jerzego Brzęczka w pięciu ostatnich spotkaniach zdobyli zaledwie trzy punkty i nie strzelili choćby jednego gola! Obecnie jest to największa bolączka Rakowa, która trwa już od… 457 minut!

Słubiczanie pod wodzą obecnych szkoleniowców jeszcze nie wygrali, tylko trzykrotnie remisując. Oby tylko w jutrzejszym meczu nie odnieśli pierwszego zwycięstwa.

W środowym spotkaniu w drużynie Polonii Słubice zabraknie kilku graczy. Obok wspomnianego wcześniej Tomasza Laskowskiego, w meczu z Rakowem nie wystąpi Robert Gaca.

Natomiast w drużynie gospodarzy najprawdopodobniej nie ujrzymy tylko Dawida Jankowskiego, który będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Jutrzejsze spotkanie będzie bardzo ważne dla obydwu drużyn, bowiem ten który zdobędzie całą pulę będzie miał okazję do odskoczenia od grupy pościgowej, która walczyć będzie o nie uniknięcie spadku do trzeciej ligi. Natomiast drużyna, która przegra może na długo pogłębić się w marazmie…

Spotkanie zaległej 20.Kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej pomiędzy Rakowem Częstochowa a MKS Polonią Słubice zostanie rozegrane w środę, 21 kwietnia o godzinie 16:30 na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Limanowskiego 83.

Bilety w cenach 10 złotych (normalny) oraz 7 złotych (ulgowy) będą do nabycia w kasach stadionu Rakowa przed samym spotkaniem oraz w wyznaczonych punktach, które prowadzą przedsprzedaż biletów.

Bilety można zakupić w:

punkt Lotto w M1

sklep NaOstrzu.pl (na dworcu głównym PKP)

pizzerie Gruby Benek – ul. Waryńskiego 7 oraz ul. Dekabrystów 33 lok. 7.

punkt Lotto w CH Jagiellończycy (na piętrze)

na stoisku firmy Sportex w CH Jagiellończycy (na parterze)

Ceny biletów to : 7 złotych ulgowy y i 10 złotych bilet normalny.

W dalszym ciągu w sprzedaży są również dostępne karnety w cenach 40 złotych – ulgowy i 50 złotych normalny Dostępne w punkcie Lotto w M1, sklepie NaOstrzu.pl, pizzeriach Gruby Benek oraz w Pubie Virus. Zachęcamy do zakupu karnetów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *