Kolejna trudna przeprawa Rakowa.

Bez kilku podstawowych zawodników przystąpi drużyna częstochowskiego Rakowa do sobotniej potyczki z MKS-em Turem Turek . Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 25 serii spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej .


Do pauzującego za nadmiar żółtych kartek, Dawida Jankowskiego dołączyli koljeni gracze, tym razem kontuzjowani.

W jutrzejszym spotkaniu szkoleniowiec Rakowa, Jerzy Brzęczek nie będzie mógł na pewno skorzystać z usług Łukasza Brondela, który złamał kość śródstopia i Jego dalsze występy w rundzie wiosennej są już wykluczone, Kamila Witczyka oraz Macieja Szramowiata . Ten ostatni normalne treningi z drużyną rozpocznie w najbliższy poniedziałek.

Szkoda, bo sobotnie spotkanie będzie szalenie ważne dla układu tabeli w dolnych Jej rejonach. I także obie drużyny w tym sezonie walczą o zachowanie drugoligowego bytu.

Rywale nie zaznali goryczy porażki od 11 listopada ubiegłego roku, kiedy to ulegli w Sosnowcu Przynajmniej w rundzie wiosennej podopieczni Wiesława Wojno spisują się przyzwoicie. Potrafili już „urwać” punkty jednemu z najpoważniejszych kandydatów do awansu na zaplecze ekstraklasy, Zawiszy Bydgoszcz ,remisując przed własną publicznością bezbramkowo.

Na wiosnę piłkarze Tura zremisowali także (0:0) na wyjeździe z TKP Elaną Toruń oraz przed tygodniem pokonali u siebie ”brazylijską” Polonię Słubice , (2:0).

Defensywa gości spisuję się jak na razie wyśmienicie, bowiem bramkarz Tura jeszcze nie miał okazji wyciągać piłki z siatki, patrząc na mecze obecnej rundy wiosennej. Może okazja ku temu nadarzy się już sobotę, w Częstochowie?

Przez 270 minut, nie licząc czasu, który doliczali sędziowie do każdego z trzech ostatnich spotkań, Raków nie zdobył wiosną gola. I to jest jak na razie największa bolączka częstochowian. Jutro będzie ku temu okazja aby strzelić wreszcie pierwszego gola tej wiosny.

Czerwono-niebiescy wywalczyli tylko dwa punkty. Po porażce z Tychach zanotowali bezbramkowe remisy z Czarnymi Żagań i Ślęzą Wrocław.

Podczas jutrzejszego spotkania na wszystkich maluchów, którzy wraz z opiekunami wybiorą się na mecz piłki nożnej, Stowarzyszenie Kibiców „Wieczny Raków” oraz Centrum Twórczego Rozwoju Kangurek przygotowali nie lada atrakcje!

Na terenie obiektów Rakowa powstanie plac zabaw dla dzieci przygotowane stoisko, na którym można zakupić napoje, słodycze oraz gadżety dla naszych najmłodszych kibiców.

Mecz 25 kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej pomiędzy Rakowem Częstochowa i MKS Turem Turek zostanie rozegrany w sobotę , 10 kwietnia o godzinie 16:00 na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Limanowskiego 83. Bilety na ten mecz kształtują się w następujących cenach : 10 złotych : bilet normalny oraz 7 złotych bilet ulgowy .

Wejściówki są dostępne cały czas w wyznaczonych punktach sprzedaży, które zostały zamieszczone na łamach naszego portalu oraz będą także do

Przewidywany skład MKS Tura Turek :

Kręt – Ziółkowski, Chrzanowski, Niedźwiedź, Paczkowski , Sędziak, Imbiorowicz, P.Przybylski, M.Pietrzak, R. Kowalczyk, Hirsz. Trener: Wiesław Wojno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *