Zaczynamy drugą rundę fazy play-off

Święta za nami, a przed nami kolejne emocje związane z fazą play-off siatkarskich rozgrywek Plus Ligi. Już jutro w Wieluniu pierwsze spotkanie drugiej rundy rozegrają miejscowi gracze Wielunia. Ich rywalem będzie piąty, po rundzie zasadniczej, zespół AZS-u Częstochowa.Obie ekipy w pierwszej rundzie fazy play-off gładko, bo w trzech spotkaniach, uległy swoim rywalom z pierwszej czwórki, wielunianie nie dali rady broniącej tytułu Skrze Bełchatów natomiast akademicy spod Jasnej Góry Resovii Rzeszów.

Teraz przyszedł czas na drugą rundę, w której stawką jest możliwość walki o miejsce piąte premiowane walką w europejskich pucharach. Drużyna prowadzona przez Gzegorza Wagnera niewątpliwie będzie się starała wygrać w konfrontacji z beniaminkiem, bo tylko taki rezultat (przyp. dwa wygrane spotkania) daje im szansę na obronę miejsca sprzed roku i możliwość kontynuacji startów w rozgrywkach europejskich, w których to częstochowski zespół gości nieprzerwanie od wielu lat. Dla podopiecznych Damiana Dacewicza, podbudowanych utrzymaniem w najwyższej klasie rozgrywkowej, będą to równie ważne spotkania. Wielunianie będą chcieli pokazać, że ich utrzymanie nie jest przypadkowym i że są oni w stanie walczyć o wyższe cele.

Mając w pamięci ostatni mecz rundy zasadniczej obu ekip, w którym wielunianie zwyciężając zespół Domexu rzutem na taśmę utrzymali się w Plus Lidze, należy przypuszczać, że tym razem gracze beniaminka również tanio skóry nie sprzedadzą i stawią opór akademikom spod Jasnej Góry. Ci zaś podrażnieni porażką z Resovią będą chcieli pokazać, że pomimo słabej postawy w ostatnich spotkaniach wciąż liczą się w walce, której stawką jest gra w europejskich pucharach.

Kto tym razem okaże się górą i zbliży się do walki o piątą lokatę? Odpowiedź na to pytanie poznamy jutro wieczorem.

Początek spotkania o 19:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *