2 Bieg Częstochowski

22 maja o godz. 16.00 Częstochowa ponownie powita setki biegaczy z Polski i zagranicy.

Klub Ludzi Aktywnych ZABIEGANI organizuje w tym dniu po raz drugi w historii naszego miasta ogólnopolską, uliczną imprezę biegową. 2 Bieg Częstochowski na dystansie 10 kilometrów.

Impreza rozpocznie się w III Alei Najświętszej Maryi Panny przy Kurii Metropolitalnej. Wystartuje blisko tysiąc zawodników profesjonalistów i amatorów z kraju oraz zagranicy. Atestowana trasa 2 biegu częstochowskiego (dwie pętle) przebiegać będzie III Aleją NMP, Aleją Sienkiewicza, Pasażem
Bareły, ul. Wieluńską, Rynkiem Wieluńskim oraz ulicami Klasztorną, Kubiny, Ewy, Wyszyńskiego, Klasztorną, 7 kamienic i Pułaskiego.

W związku z powyższym mogą w godzinach od 16:30 do 18:30 wystąpić ograniczenia w ruch ulicznym zarówno pojazdów (także komunikacji publicznej) jak i pieszych. W celu zminimalizowania uciążliwości organizatorzy proszą o stosowanie się do wskazań i poleceń funkcjonariuszy służb porządkowych.

Bieg zyskał wiele bardzo pochlebnych opinii nie tylko wśród biegaczy i kibiców. Również zaproszeni goście, media oraz sponsorzy podkreślali profesjonalizm tej imprezy. Potwierdza to fakt, że wydarzenie to znalazło się w gronie imprez, które w rankingu na portalu maratonypolskie.pl otrzymał tytuł „Wyróżnienie 2009”.

Zależy nam na propagowaniu aktywnego stylu życia, biegania, oraz promocji naszego miasta. Chcemy, aby Częstochowa miała wśród biegaczy opinię miasta nowoczesnego i gościnnego, a mieszkańcy postrzegani byli jako pozytywni ludzie, umiejący docenić wszystkich, którzy podejmują wyzwania.

Tym samym gorąco zachęcamy do przyjścia na trasę 2 Biegu Częstochowskiego, by pokazać uczestnikom zawodów, że „duchowa stolica” Polski słynie też ze wspaniałych mieszkańców i fantastycznych kibiców.

źródło: www.mosir.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *