Kolarskie ściganie pod Jasną Górą

Już w niedzielę wszystkich kibiców kolarstwa czeka nie lada gratka, w Częstochowie odbędzie się coroczny wyścig kolarski. Start i meta jak co roku są zlokalizowane pod jasnogórskim klasztorem.


Około 100 zawodników z Polski i Ukrainy wystartuje w najbliższą niedzielę w 9 Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Grand Prix Jasnej Góry o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, Przeora Klasztoru Jasnogórskiego i Marszałka Województwa Śląskiego. Wśród zawodników, którzy potwierdzili swój udział znalazło się wiele znakomitości polskiej szosy. Trasa Wyścigu przebiegać będzie ulicami Częstochowy, ze startem i metą przy głównym wejściu do klasztoru ,obok pomnika kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wyścig rozgrywany będzie na rundach o długości 2,3 km.

Biuro zawodów będzie się mieścić w okolicy startu i mety, czynne od godziny 12.00. Organizatorem wyścigu jest CZ.K.K.S Tadpol Kolejarz-Jura Częstochowa, Urząd Miasta Częstochowy, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze oraz Firma Tadpol.

Miejmy nadzieje że aura w niedzielne popołudnie okaże się łaskawa i zgromadzi wielu kibiców kolarstwa z naszego regionu, wszak nie na co dzień mamy okazje oglądać najlepszych polskich kolarzy szosowych.

Oto program imprezy minutowy:
12.00-14.00 Weryfikacja zawodników w biurze zawodów przy linii startu i mety
14.00 – Odprawa techniczna wyścigu
14.00-14.40 – Podpisywanie listy startowej
14.45 – Zbiórka zawodników na linii startu
14.50 – Uroczyste otwarcie wyścigu
15.00 – Start kat.Elita (Orlik)
17.00 – Meta kat.elita (Orlik)
17.30 – Ogłoszenie wyników – wręczenie pucharów, nagród i uroczyste zakończenie wyścigu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *