Mecz na glosy: Raków Częstochowa – KS Górnik Polkowice.

Oto co po zakończeniu sobotniego spotkania, za pośrednictwem mediów mieli do przekazania szkoleniowcy obydwu drużyn.


Dominik Nowak (trener KS Górnika Polkowice): Przede wszystkim gratuluję moim zawodnikom, mimo wszystko wygrania meczu na trudnym terenie z bardzo dobrym przeciwnikiem. Dzisiejszy dzień jest dla mnie bardzo szczególny, gdyż właśnie dzisiaj przypada czwarta rocznica śmierci mojego taty i Jemu dedykuję to zwycięstwo.

Chciałbym także pogratulować trenerowi Rakowa. Niewiarygodna praca i bardzo dobry zespół. Muszę powiedzieć bez kurtuazji: był to najlepszy zespół z jakim do tej pory graliśmy. Grają chłopcy bardzo dobrze w piłkę a jeszcze jak spojrzymy w metryki to Ja życzę przede wszystkim Częstochowie, żebyście wszystko poukładali sobie tutaj w klubie organizacyjnie i myślę, że jeżeli tym torem dalej ten zespół będzie szedł to za rok dołączy do tej pierwszej ligi. Jest tutaj atmosfera do tego jak i wspaniali kibice. Jeszcze raz gratuluję mojemu zespołowi ale duże uznanie dla tego bardzo młodego zespołu.

Jerzy Brzęczek (trener Rakowa Częstochowa): Chciałbym też podziękować mojej drużynie za to, że zagrała bardzo dobre spotkanie z bardzo dobrym przeciwnikiem, które było toczone w trudnych warunkach. Prowadziliśmy długo w tym meczu 1;0, kontrolowaliśmy grę i później straciliśmy pierwszą bramkę po strzale z rzutu wolnego. Później kolejne bardzo dobre uderzenie również z rzutu wolnego i wtedy też musieliśmy się odkryć.

Górnik to wykorzystał i strzelił bramkę na 3:1. Patrząc na to spotkanie i na przeciwnika, który awansuje do pierwszej ligi, można być zadowolonym z postawy naszych zawodników. Jest to dla nas kolejne doświadczenie i mam nadzieję, że będziemy z tego meczu wyciągać wnioski. Jest u nas wielu młodych zawodników, którzy potrafią grać i strzelać bramki. Cieszy też, że potrafią stawić czoła najlepszym drużynom, które awansują do pierwszej ligi.

Dla mnie osobiście jak i dla klubu jest to bardzo dobry prognostyk na przyszły sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *