MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W BADMINTONIE

W sobotę 22 maja na hali lublinieckiego liceum gościliśmy badmintonistów na Mistrzostwach Śląska Młodzików i Juniorów. Dopisała frekwencja- przyjechali najlepsi zawodnicy z wszystkich liczących się śląskich klubów badmintonowych.Byli zawodnicy z Częstochowy, Katowic, Pszczyny, Dąbrowy Górniczej, Bierunia, Gliwic, Blachowni i oczywiście z Lublińca. Zawody prowadzone były przez prezesa Śląskiego Oddziału Związku Badmintona – Jarosława Ociepę. Turniej zorganizowany został przez ŚlOZBad i STB Energia Lubliniec.Najwięcej emocji wzbudziły gry finałowe, szczególnie zacięty, a przy tym niesamowicie atrakcyjny był mecz finałowy juniorów – Pawła Pietryji z Plesbad Pszczyna ( tegorocznego brązowego medalisty Polski) z Michałem Walentkiem z Luks 1 Częstochowa ( obecnie uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Głubczycach). Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i był bardzo wyrównany. Losy wyniku ważyły się do ostatniej lotki. Kilkanaście bardzo efektownych akcji wzbudziło ogromny aplauz publiczności – wydawało się niemożliwe, że można odbierać tak trudne zagrania, odbić lotkę spod siatki padem prawie z końca boiska , po czym następną lotkę smeczować znów z końca boiska, potem odebrać lotkę tuż przy siatce padem na kort, a przy kolejnym zagraniu, gdy rakieta wyleciała z ręki, zdążyć ją podnieść, dojść do lotki i zdobyć punkt !!! To było wspaniałe widowisko!!!

Mistrzami Śląska w poszczególnych kategoriach zostali : młodzicy – Kornelia Marczak (Pszczyna), Kamil Bartkiewicz ( Dąbrowa Górnicza), mikst Wiktoria Adamek i Piotr Białas

( Dąbrowa, Lubliniec), debel Kornelia Marczak , Nicole Samson ( Pszczyna, Katowice), debel Kamil Bartkiewicz, Daniel Matysek ( Dąbrowa).W kategorii junior tryumfowali: Anna Goc

( Pszczyna), Paweł Pietryja ( Pszczyna), mikst Anna Goc i Paweł Pietryja (Pszczyna), debel Michał Walentek( Częstochowa) D.Nowosielski ( Dąbrowa), Patrycja Strąk i Anna Goc( Pszczyna).

Zawodnicy STB Energia Lubliniec startowali ze zmiennym szczęściem. W wielu ich meczach losy pojedynku rozstrzygał dopiero tie break, często gra w nim toczyła się na przewagi, albo set kończył się najmniejsza możliwa różnicą punktowa 19 – 21. Niestety mury własnej hali nie zawsze pomagały naszym reprezentantom.

Zawodnicy STB „stanęli” na podium pięciokrotnie: młodzik Piotr Białas został Mistrzem Śląska w mikście ( z zawodniczką z Dąbrowy), w deblu młodzik Jędrzej Wachowski wywalczył II miejsce ( wraz z zawodnikiem z Częstochowy).W grze singlowej chłopcy uplasowali się na miejscach 5 – 8. Jędrek miał w górze lotkę meczową na wejście do półfinału, ale w grze na przewagi ostatecznie wygrał zawodnik z Dąbrowy.

W kategorii junior: debel Angelika Pradela, Aleksandra Gruca wywalczyły srebro, Angelika Pradela w grze pojedynczej III miejsce, a mikst Patrycja Pradela, Dawid Ziarniak również zajął III miejsce, po pięknym, wygranym meczu z utytułowanymi zawodnikami z Pszczyny. Mistrzowie Śląska w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani pucharami, które wręczył im burmistrz miasta Lublińca Edward Maniura, prezes STB Energia Lubliniec Jacek Osadnik oraz prezes ŚlOZBadu Jarosław Ociepa.

Zawody organizacyjnie i sportowo okazały się sukcesem. Usłyszeliśmy wiele komplementów z ust trenerów i zawodników. Podobała się zarówno hala sportowa, organizacja zawodów, jak i gościnne przyjęcie zawodników, a przede wszystkim miła atmosfera. Mamy nadzieję , że Lubliniec będzie częściej brany pod uwagę jako gospodarz badmintonowych imprez sportowych , na które już teraz serdecznie zapraszamy !
źródło: www.lubliniec.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *