„Nowy Raków Częstochowa, czyli podwójna tożsamość”

W dniu dzisiejszym w Centrum Konferencyjnym PST Polska przy ulicy Jagiellońskiej odbyła się konferencja prasowa pt. „Nowy Raków, czyli podwójna tożsamość”. Uczestniczył w niej zarząd klubu, sztab trenerski, przedstawiciele zawodników Rakowa oraz dziennikarze.


Gościem specjalnym był wychowanej częstochowskiego Rakowa oraz reprezentant Polski, Kuba Błaszczykowski.

Udział w całej konferencji wzięli:

Przedstawiciel Urzędu Miasta Częstochowy: Pan Marcin Biernat
Jakub Błaszczykowski – reprezentant Polski, piłkarz Borussii Dortmund, wychowanek Rakowa
Krzysztof Kołaczyk – prezes KS Raków Częstochowa
Jerzy Brzęczek – trener pierwszej drużyny KS Raków Częstochowa
Dawid Jankowski, Paweł Kowalczyk – piłkarze KS Raków, przedstawiciele Rady Drużyny.
Rafał Kula – Stowarzyszenie Kibiców „Wieczny Raków”.

Oto program konferencji prasowej oraz jej najważniejsze punkty:

Współpraca na linii Urząd Miasta Częstochowy – KS Raków oraz jej efekty. Podsumowanie ostatnich dwóch miesięcy współdziałania.

Sprawy sportowe. Podsumowanie postępów drużyny oraz gry w dotychczasowych spotkaniach rundy wiosennej drugiej ligi. Nakreślenie planów na najbliższą przyszłość.

Jakub Błaszczykowski i jego rola w budowaniu nowego Rakowa.

Proces odbudowy Klubu z punktu widzenia zawodników.

Informacja o aktualnej kondycji KS Raków pod względem organizacyjno-finansowym. Zestawienie efektów ostatnich dwóch miesięcy działań oraz prezentacja ogólnych perspektyw na przyszłość.

Współpraca kibiców z władzami Klubu. Omówienie postępów akcji „Bezpieczny stadion” oraz prezentacja programu imprezy pt. „Dzień Otwartych Drzwi” zaplanowanej na 30 maja 2010 r.

Pierwszym punktem jaki został poruszony była współpraca na linii Urząd Miasta – KS Raków. W czasie omawianie tej tematyki do „tablicy” został nie jako przywołany przedstawiciel magistratu, który zadeklarował przekazanie dodatkowych środków pieniężnych na szkolenie młodzieży. Zapewnił także, że są już zabezpieczone fundusze w miejskiej kasie na dalszą modernizację stadionu przy Limanowskiego.

Najważniejszą rzeczą, jaka zostanie wykonana przed startem sezonu 2010/2011 będzie montaż zadaszenia nad określoną liczbą miejsc na stadionie Rakowa. W nowym sezonie będzie to wymóg Polskiego Związku Piłki Nożnej aby móc wystartować w nowych rozgrywkach.

Drugim punktem jaki był omawiany to były czysto sprawy sportowe. Co ciekawe, trener Jerzy Brzęczek mówił o jednej propozycji, jaką złożył mu aktualny trener reprezentacji Polski, Franciszek Smuda aby ten pracował przy grupach młodzieżowych w reprezentacji! Sam szkoleniowiec Rakowa był natomiast bardzo mile zaskoczony wynikami osiąganymi przez Jego drużynę w bieżących rozgrywkach.

Kolejnym ważnym tematem poruszonym podczas konferencji prasowej był proces odbudowy klubu z punktu widzenia zawodników Rakowa. W tym momencie głos zabrali dwaj gracze Rakowa: Dawid Jankowski oraz Paweł Kowalczyk, którzy podkreślali znakomitą pracę drużyny z trenerem Brzęczkiem oraz bardzo miłą atmosferę zarówno w szatni, na boisku jak i poza nim.

Punktem kulminacyjnym konferencji z udziałem mediów było przedstawienie przez prezesa Rakowa Częstochowa funkcji jaką będzie pełnił w klubie, Jakub Błaszczykowski. Podczas omawiania tego tematu, sternik Rakowa wręczył zawodnikowi Borussi Dortmund oryginalną koszulkę meczową Rakowa z numerem „16” oraz napisem „Kuba”. Później przedstawiono rolę Kuby w odbudowie Rakowa. I tak Jakub Błaszczykowski został oficjalnie Ambasadorem Rakowa Częstochowa. Będzie w ten sposób silnie zaangażowany w dalszą odbudowę klubu. W przyszłości także możliwa będzie szersza współpraca zarówno Rakowa Częstochowa jak i Borussi Dortmund m.in. na płaszczyźnie młodzieżowej jak i seniorskiej.

Podczas tego wydarzenia sternik Rakowa, Krzysztof Kołaczyk wręczył Jakubowi Błaszczykowskiemu oryginalną meczową koszulkę Rakowa Częstochowa z numerem 16 i napisem na plecach „Kuba”. Dokładnie taką w jakiej wystepują częstochowscy piłkarze w bieżących rozgrywkach drugiej ligi.

Następnym tematem jaki rzecz jasna „zelektryzował” media jak i opinię publiczną było podsumowanie ostatnich dwóch miesięcy działalności Rakowa Częstochowa. Podkreślmy to: „Nowego Rakowa Częstochowa”. Prezes Krzysztof Kołaczyk poinformował, że sytuacja finansowa częstochowskiego klubu nadal jest bardzo zła. Nie jest też tak różowo z boku jak się wszystkim wydaje. Co prawda wyniki są bardzo dobre ale w samym klubie nie jest dobrze. Nadal są długi, które pozostawił poprzedni zarząd i które trzeba spłacać.

Jako przykład ile wynoszą wpływy oraz koszty organizacji spotkań na Limanowskiego podano mecz Rakowa Częstochowa z MKS Turem Turek, który został rozegrany w środę, 12 maja.

Podczas tego spotkania sprzedano uwaga! Tylko 485 sztuk biletów. Wpływy z kart wstępu wyniosły odpowiednio 3306 zł. Do przychodów doliczono także kwotę 150 złotych a racji sprzedaży innych rzeczy, typu napoje czy pamiątki. Razem przychód to kwota 3456,00 złotych.

Teraz jeśli chodzi o koszty. Koszt wynajęcia firm ochroniarskiej na jedno spotkanie to 3500 złotych. Sędziowie i obserwatorzy PZPN kosztowali 3238 złotych. Do tego doszły wydatki na inne, drobniejsze cele w wysokości 150 złotych. Tak więc całkowite koszty organizacji meczu zamknęły się w kwocie 6888,00 złotych!

„Gołym okiem” widać ile kosztuje organizacja choćby jednego spotkania częstochowskiego Rakowa przed własną publicznością!

Ostatnim omawianym punktem była współpraca kibiców z władzami klubu. Tutaj szeroko o tym mówił Pan Rafał Kula, przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców „ Wieczny Raków”, który zaprezentował program imprezy pt. „Dzień Otwartych Drzwi” zaplanowanej na niedzielę 30 maja 2010 r.

W programie tej imprezy będzie m.in.:

Turniej piłkarski drużyn młodzieżowych „Mini mundial”
Pokaz motocyklowy grupa Prospect Gremium M/C Poland
Pokaz ratownictwa straży pożarnej
Koncert zespołu „YVES”
Koncert HIP-HOP (m.in. Południe Styl)
Pokaz mody – kolekcja młodzieżowa ZS Reymonta, kolekcja sportowa Decathlon – ZS Reymonta
Pokaz Salsy Kubańskiej
Pokaz sztuk barmańskich
Pokaz tańca Breakdance
Pokaz treningu MMA – Krzysztof Kułak AFC
Mecz II ligi RAKÓW – NIELBA Wągrowiec Uwaga! Wstęp na to spotkanie jest wolny!
Koncert zespołu WYŁACZENI z Krzysztofem Niedzwieckim (dawny Habakuk)
Foto eliminacje do konkursu Miss Racovia 2010
Losowanie nagród dla publiczności
Wywiady z gwiazdami sportu
Smaczny catering na ciepło i zimno
Plac zabaw w Centrum Twórczego Rozwoju Kangurek
Miasto dmuchawców

Wszystko to w niedzielę, 30 maja w godzinach 11:0019:00

Wkrótce fotorelacja z Konferencji Prasowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *