Powalczyć w Lesznie

Przed zawodnikami Włókniarza Częstochowa trudne zadanie. W niedzielę bowiem w Lesznie podopieczni Jana Krzystyniaka rozegrają pojedynek z jednym z faworytów CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi – miejscową Unią.


Częstochowskim „Lwom” na pewno nie będzie łatwo zdobyć jakiekolwiek punkty na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Ostatnio na fali wznoszącej jest bowiem Janusz Kołodziej, który notuje dobre występy w rozgrywkach ligowych. Ponadto popularny „Kołdi” osiąga sukcesy indywidualne (m.in. 1. miejsce w piątkowym finale Złotego Kasku w Zielonej Górze i 4. lokata w Grand Prix Europy w Lesznie). Oprócz niego w formie są również Jarosław Hampel, Leigh Adams czy walczący do ostatniej kreski – Damian Baliński.

Jeśli chodzi o drużynę przyjezdnych, to na pewno o jej sile stanowić będzie Rune Holta. Kibice, jak również włodarze częstochowskiego klubu, liczą także na Jonasa Davidssona oraz Lewisa Bridgera, którzy z dobrej strony pokazali się w ostatnim spotkaniu z Polonią Bydgoszcz. Istniało duże prawdopodbieństwo, że na leszczyńskim owalu nie zobaczymy Petera Karlssona. Szwed jednak piątkowym występem w Elite League (11 punktów i 1 bonus w czterech startach) pokazał jednak, że jest gotowy do walki z „Bykami”. Z pewnością fani spod Jasnej Góry zastanawiają się, jak w tej potyczce spisze się Tai Woffinden. 20-letni Brytyjczyk nie może bowiem wócić do dyspozycji z sezonu 2009, kiedy był jednym z czołowych jeźdźców drugiego wicemistrza Polski. Być może w zawodach wystąpi Krzysztof Słaboń. Popularny „Słaby” miałby zastąpić Sławomira Drabika.

Czy częstochowianom uda się powalczyć z Unią Leszno na wyjeździe? Zobaczymy. Początek o godzinie 16:00.

Awizowane składy:

Włókniarz Częstochowa
1. Rune Holta
2. Sławomir Drabik
3. Lewis Bridger
4. Peter Karlsson
5. Jonas Davidsson
6. Borys Miturski

Unia Leszno
9. Jarosław Hampel
10. Troy Batchelor
11. Janusz Kołodziej
12. Damian Baliński
13. Leigh Adams
14. Sławomir Musielak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *