Raków na Ludowym powalczy o punkty.

Częstochowski Raków już jutro w Sosnowcu zmierzy się z tamtejszym Zagłębiem o kolejną, drugoligową zdobycz punktową. Zadanie nie będzie łatwe.


Co prawda naszym rywalom w ostatnim czasie nie wiedzie się za bardzo w lidze. W przeciągu miesiąca w klubie zawrzało. Na ławce trenerskiej nastąpiły zmiany i pracującego do tej pory z zespołem, Piotra Pierścionka zastąpiła „nowa miotła”.

Szkoleniowcem, który miał tchnąć nowego ducha w zespół Zagłębia został Marek Chojnacki. Łodzianin, od lat związany piłką w tym mieście już na początku swojej pracy z sosnowiczanami zaliczył „małą zadyszkę”. Poprowadził zespół w dwóch spotkaniach i… jeszcze nie udało mu się zgarnąć pełnej puli. Zarówno w meczach z KS Lechią Zielona Góra i MKS Polonią Słubice, Jego drużyna nie wygrała ani też nie strzeliła choćby jednego gola!

Patrząc na ostatnie wyniki można mieć wrażenie, że jutro częstochowianie staną przed szansą zdobycia punktów na Stadionie Ludowym. Nie będzie to wcale takie łatwe, bo gospodarze jutrzejszego meczu mimo ostatnich niepowodzeń, dalej liczą się w walce o promocję na zaplecze ekstraklasy.

Jak w jutrzejszym spotkaniu zaprezentują się z kolei częstochowianie? W ostatnim spotkaniu przed własną publicznością zabrakło około 25 minut do pełni szczęścia i pokonania wicelidera tabeli, KS Górnika Polkowice.

Mimo tej porażki, podopieczni Jerzego Brzęczka w lidze spisują się bardzo dobrze i już teraz można śmiało powiedzieć, że są rewelacją drugoligowych rozgrywek.
Młodzi gracze Rakowa do w Sosnowcu zaprezentują się jako drużyna już pewna ligowego bytu, natomiast sosnowiczanie najprawdopodobniej do samego końca ligowych rozgrywek będą walczyli o to jedno z dwóch miejsc, premiowanych awansem do pierwszej ligi.

Choć z drugiej strony, wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania: kto awansuje? A kto spadnie? Będziemy mogli poznać już w jutrzejszy wieczór.
Środowe spotkanie pomiędzy STS-em Zagłębiem Sosnowiec a Rakowem Częstochowa zostanie rozegrane o godzinie 18:00 na Stadionie Ludowym w Sosnowcu przy ulicy Kresowej 1. Mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności.

Bezpośrednią relację tekstową z tego meczu przeprowadzi Częstochowski Portal Sportowy. Początek naszej transmisji około godziny 17:40. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *