„Wszyscy byli bardzo zadowoleni”: Rozmowa z Andrzejem Ujmą.

Podczas wycieczki po obiektach Rakowa, zapytaliśmy Pana Andrzeja Ujmę, wychowawcę Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku o wrażenia z tej pierwszej wyprawy Jego wychowanków.


Proszę się pokusić o oceny tej pierwszej wycieczki po obiektach Rakowa? Jak same dzieciaki to przyjęły>?

– Chłopaki byli bardzo zadowoleni, gdyż mogli się zapoznać z klubem od zewnątrz jak i wewnątrz. Bardzo im się wszystko podobało. Najbardziej czekali na możliwość sparingu z Kubą Błaszczykowskim. Mieli także okazję porozmawiać z zawodnikami Rakowa.

Jesteśmy bardzo zaprzyjaźnieni z piłkarzem Borussii Dortmund. Był On w ostatnim czasie u nas i mógł porozmawiać z naszymi wychowankami.

Jak doszło do tej pierwszej wycieczki z Waszym udziałem? Jak to się wszystko zaczęło?

– Bardzo szeroko współpracujemy zarówno z Kubą Błaszczykowskim jak i z Dawidem, Jego bratem i Panem Jurkiem Brzęczkiem. To właśnie Oni do nas zadzwonili i nas zaprosili. My z kolei stwierdziliśmy, że będzie to najlepsze rozwiązanie. Szczególnie dlatego, że niedawno wróciliśmy z Warszawy, gdzie zajęliśmy trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Domów Dziecka w piłce nożnej. To była dla nich taka satysfakcja, że mogli bliżej poznać Raków Częstochowa.

Czy wybieracie się na jutrzejsze spotkanie częstochowskiego Rakowa z Górnikiem Polkowice?

– Jeśli tylko otrzymamy zaproszenie to na pewno bardzo chętnie skorzystamy.

Bardzo dziękuje za rozmowę.

Rozmawiał: Przemysław Pindor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *