Kułak poznał rywala

Krzysztof Kułak poznał rywala, z którym zmierzy się podczas gali KSW 14. Nie znamy jeszcze terminu i miejsca gali, ale rywalem „Modela” będzie Daniel Dowda. Stawką pojedynku nie będzie pas mistrzowski federacji KSW.

Daniel „Kociao” Dowda legitymuje się bilansem 5-3-0 i jest zawodnikiem klubów Top Team Szczecin, Berserkers Team oraz KSW Team. Stylem źródłowym Dowdy jest brazylijskie jiu jitsu. Mocną stroną Dowdy jest więc walka w parterze. „Kociao” na zawodowych ringach przegrał trzykrotnie, ale za każdym razem z mocnym rywalem. Pierwszym, który znalazł sposób na pokonanie Dowdy był Jan Błachowicz. Kolejnym Aleksiej Olejnik, który pokonał także Krzysztofa Kułaka. Ostatnią porażkę Dowda poniósł podczas gali KSW 12, a jego rywalem był bardzo mocny Anglik James Zikić.

Starcie Kułaka z Dowdą nie będzie walką o pas, a extrafightem gali KSW 14. To jednak nie zmieni nastawienia obu zawodników. Krzysztof Kułak będzie chciał udowodnić, że zasłużył na swój pas, a Dowda może zapracować na rewanżowy pojedynek, którego stawką będzie już tytuł międzynarodowego mistrza federacji KSW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *