Leszek Ojrzyński nowym trenerem MKS Odry Wodzisław Śląski.

W dniu dzisiejszym nowym szkoleniowcem pierwszoligowej MKS Odry Wodzisław Śląski został Leszek Ojrzyński, który w ostatnim czasie pracował z drużyną Rakowa Częstochowa. Nowy trener spadkowicza z ekstraklasy zastąpił na tym stanowisku Marcina Brosza i podpisał z wodzisławianami dwuletnią umowę.


Nowy trener Odry od początku był głównym faworytem do objęcia stanowiska szkoleniowca w wodzisławskim zespole. Jako swoich kontrkandydatów miał Jana Furlepę i Bogusława Baniaka. Jednak rada nadzorcza Odry wraz z prezesem Dariuszem Kozielskim postanowiła właśnie Leszkowi Ojrzyńskiemu powierzyć funkcję pierwszego trenera klubu z Wodzisławia.

O tym fakcie zadecydowała bardzo dobra praca z młodymi piłkarzami zarówno w Zniczu Pruszków, kiedy tą drużynę wprowadził do pierwszej ligi a także znakomita praca z młodą drużyną Rakowa Częstochowa. Przypomnijmy, w jednym z sezonów przejął drużynę spod Jasnej Góry znajdującą się wówczas 17.miejscu w drugiej lidze, by zakończyć Je na miejscu piątym!

Wtedy ambicje sportowe nie pokrywały się z sytuacją finansowo – organizacyjną o czym informował na łamach mediów,sam Leszek Ojrzyński.

Przed nowym trenerem jako cel główny postawiono utrzymanie się w gronie pierwszoligowców w sezonie 2010/2011. Zadanie może być o tyle trudne, bo w drużynie Odry Wodzisław Śląski szykuje się spora rewolucja kadrowa. Być może nowy szkoleniowiec będzie miał wgląd w pozyskiwaniu nowych zawodników.

Źródło: Sport Śląski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *