Polsko-Ukraińskim Festiwalu Siatkówki Studenckiej we Lwowie

Mimo że sezon ligowy zakończył się w marcu to siatkarki SPS AZS Politechnika Częstochowska nie przestały trenować. A już za niespełna tydzień wezmą udział w Polsko-Ukraińskim Festiwalu Siatkówki Studenckiej we Lwowie.


Turniej ten organizowany jest przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego. Po raz kolejny do udziału w zmaganiach zaproszona została częstochowska drużyna. Tym razem nasze studentki poprowadzi trener Szymon Szlendak, który tak oto zapowiedział nadchodzący Festiwal: – Jest nam bardzo miło, że zostaliśmy zaproszeni do Lwowa. Uważam to za bardzo dobry sposób na zakończenie sezonu, ponieważ ten Festiwal ma charakter bardziej towarzyski więc zarówno zawodniczki jak i trenerzy oraz działacze w miłej atmosferze mogą się spotkać, podsumować zmagania ligowe, porozmawiać o nadchodzącym sezonie, nie rozstając się oczywiście z siatkówką. Na Ukrainę zabieram 11 dziewczyn, są to częstochowskie studentki, które w lidze reprezentowały barwy innych klubów, tegoroczne zawodniczki SPS-u, ale także jadą z nami nowe dziewczyny, które niedawno podpisały kontrakty na przyszły sezon, a dla nich taki turniej będzie na pewno dobrą okazją, żeby „wejść” do nowej drużyny. Mecze turniejowe zaplanowane są między piątkiem a niedzielą, jednak na miejscu będziemy już w czwartek. W środę czeka nas jeszcze trening w Częstochowie, po czym udamy się w długa drogę do Lwowa wspólnie z chłopakami z Klubu Uczelnianego AZS Częstochowa.

Częstochowski zespół zagra w następującym zestawieniu:
Magda Pietroczuk, Edyta Wacławek, Kasia Stępień, Gosia Skalska, Wiktoria Staszak-Staszków, Agata Turbak, Asia Kowalska, Patrycja Pabian, Beata Korecka, Marta Kędzia, Marta Jasiewicz.

Szymon Szlendak (I trener), Jakub Kuziorowicz (II trener) oraz Olha Romaniv (masażystka)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *