Trudny mecz w Toruniu

Po niezwykle emocjonującym pojedynku z Betardem WTS Wrocław, żużlowców Włókniarza Czestochowa czeka kolejne trudne spotkanie w CenterNet Mobile Speedway Ekstralidze. Tym razem podopieczni Jana Krzystniaka zmierzą się w Toruniu z tamtejszym wicemistrzem Polski – miejscowym Unibaxem.


Obie ekipy przystąpią do tego meczu w najsilniejszych składach. O sile torunian głównie stanowić będzie Ryan Sullivan. Australijczyk pokazuje, że w tym sezonie jest liderem „Aniołów”. Oprócz Kangura trzon gospodarzy mają tworzyć Wiesław Jaguś i Adrian Miedziński. Duet ten w miniony czwartek wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Par Klubowych na toruńskiej MotoArenie. Ważne punkty powinni dorzucić także Hans Andersen oraz Chris Holder.

W zespole gości po ostatnim dobrym występie, kolejną szansę otrzymał Rafał Szombierski. Z pewnością nikt się nie spodziewał, że popularny „Szumina” będzie jednym z ojców zwycięstwa w meczu z Betardem. A jednak! Wychowanek rybnickiego RKM-u wywalczył 9 punktów w pięciu swoich startach. Miejmy nadzieję, że w niedzielę również nawiąże walkę z rywalami. O korzystny rezultat dla „Lwów” na pewno będą się starać też Peter Karlsson i Jonas Davidsson, którzy zaskakują swoimi występami w lidze polskiej. Kibice liczą także, że w końcu odbudują się Rune Holta i Tai Woffinden. Obaj w bieżącym sezonie spisują się poniżej oczekiwań.

Faworytem tej potyczki są torunianie, którzy zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Nasi zawodnicy na pewno jednak nie podadzą się i będą walczyć o każdy punkt do ostatniej kreski. Początek spotkania o godzinie 19:00. Sędziować będzie Piotr Lis z Lublina.

Włókniarz Częstochowa
1. Peter Karlsson
2. Rafał Szombierski
3. Jonas Davidsson
4. Lewis Bridger
5. Rune Holta
6. Borys Miturski

Unibax Toruń
9. Ryan Sullivan
10. Hans Andersen
11. Adrian Miedziński
12. Chris Holder
13. Wiesław Jaguś
14. Michael Jepsen Jensen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *