Udane starty zawodników Kolejarza Częstochowa

W Krajowych turniejach Seniorów rozgrywanych w Suchedniowie (11-12.09.2010) i we Wrocławiu (18-19.09.2010) zawodnicy BKSu zajęli dwa trzecie i dwa czwarte miejsca. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Maciej Ociepa który w obu turniejach dotarł do półfinałów.

W Suchedniowie bez straty seta wygrał swoją grupę, w meczu o awans do ćwierćfinału pokonał Roberta Gałka AZS AGH Kraków 21:12, 21:9 a w meczu ćwierćfinałowym reprezentanta miejscowego klubu Tomasza Persone 21:16, 21:13. Niestety kontuzja z która zmaga się Maciej zmusiła go do skreczowania meczu półfinałowego.

Również we Wrocławiu z powodu kontuzji oddał meczu półfinałowego jak również meczu o trzecie miejsce bez gry –„Na jednym z treningów naderwałem mięsień czworogłowy uda który jeszcze do końca nie został wyleczony, czuje się w formie niestety ból pozwala mi grać na razie na 50 % swoich możliwości” – wyjaśnia Maciej Ociepa.

Warto jednak dodać że mimo kontuzji we Wrocławiu w spotkaniu o awans do półfinału Maciej pokonał gładko Roberta Czembora z UKSu Plessbad Pszczyna 21:12, 21:12 z którym Kolejarz będzie rywalizował w rozgrywkach I ligi Badmintona. W Suchedniowie na najniższym stopniu podium stanął w grze mieszanej Adam Sowa z Martyną Personą (MKS Orlicz Suchedniów). W meczu półfinałowym lepsi jednak okazali się srebrni medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski Joanna Stobiecka i Mateusz Ciurkot wygrywając wyraźnie 21:14, 21:13. Czwarte miejsce w VII Ślężańskim Turnieju Badmintona we Wrocławiu zajął także Marcin Ociepa w grze podwójnej mężczyzn w parze z Kamilem Koteckim. Niewiele brakowała aby Marcin i Kamil znaleźli się w finale jednak po 3 wyrównanych setach lepsza okazała się para Mezgier/ Szydłowski. W meczu o brązowy medal przeciwnikami pary Ociepa/Kotecki byli Wojciech Poszelężny i Damian Broj. Lepsze zgranie i większa dokładność pary z Kędzierzyna-Koźla sprawiła że to oni mogli cieszyć się brązowymi medalami wygrywając 21:19, 21:16.