Dobry debiut Pań

W dobrze obsadzonym turnieju w Warszawie nasze zawodniczki zajęły wysoką czwartą lokatę. Biorąc pod uwagę, że był to ich debiut w grze na pełnych zasadach możemy być bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku.

Nasze zawodniczki rozpoczęły turniej od spotkania z Czarnymi Pruszcz Gdański, drużyną na co dzień występującą w cyklu Grand Prix Kobiet, która podobnie jak nasze panie z powodu problemów kadrowych wystawiła tylko siedmioosobowy skład uniemożliwiający dokonywanie jakichkolwiek zmian. Częstochowianki podeszły do tego meczu bez żadnych kompleksów, bardzo szybko otworzyły wynik na 5:0 a później dzięki skutecznej grze ręką stopniowo powiększały przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną naszych rugbistek 32:0.

Kolejnymi grupowymi przeciwniczkami naszych dziewczyn były zawodniczki Ladies Lechia Gdańsk II, które w tych zawodach wystawiły dwie świetne ekipy. Rugbistki z Gdańska postawiły częstochowiankom zdecydowanie trudniejsze warunki i szybko objęły prowadzenie. Pierwsza połowa odbywała się całkowicie pod dyktando Pomorzanek, w drugiej nasze dziewczyny solidnie wzięły się do pracy i po świetnych zagraniach do skrzydła dwa przyłożenia zdobyła Sylwia Gołda. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii 24:12.

Jedno zwycięstwo i jedna porażka pozwoliły zająć drugie miejsce w grupie, które było premiowanym prawem gry o 3 miejsce w turnieju. W tym spotkaniu nasze rugbistki spotkały się z dobrymi koleżankami z Ladies Warsaw Frogs, które w tym turnieju również debiutowały w grze na pełnych zasadach. Gospodynie od samego początku zdecydowanie dominowały na boisku, grając bardzo twardo w obronie i wyprowadzając szybkie i skuteczne kontrataki. W pierwszej połowie atutem naszych pań był tylko skuteczne rozgrywanie stałych fragmentów gry. W drugiej połowie gra wyglądała już zupełnie inaczej, wynik po stronie częstochowianek otworzyła Sylwia Gołda, a kolejne pięć oczek po świetnej akcji dołożyła Kamila Rospondek. Niestety nie wystarczyło czasu na zniwelowanie strat i trzecie miejsce stało się udziałem Warszawianek.

– Debiut naszych Pań można uznać za sukces. Czwarte miejsce to bardzo dobra pozycja biorąc pod uwagę, że dziewczyny jeszcze nie grały w kontakcie na żadnych zawodach. Wszystkie zawodniczki zasługują na pochwałę bo każda mocno walczyła na boisku i nie odpuszczała do ostatniego gwizdka sędziego. Poza tym teraz widzimy nad czym trzeba jeszcze solidnie popracować – powiedział po zawodach trener naszych rugbistek Tomasz Szymczyk.
W tym miejscu podziękowania należą się organizatorom czyli całej drużynie Warsaw Frogs, którzy w krótkim czasie zorganizowali świetny turniej i który był doskonałą promocją rugby wśród kobiet.

Wyniki:
Rugby Club Częstochowa- Czarne Pruszcz Gdański 32:0 (Gołda 17, Rospondek 10, Sterna 5)
Ladies Lechia Gdański II- Rugby Club Częstochowa 24:12 (Gołda 12)
Ladies Warsaw Frogs- Rugby Club Częstochowa 22:10 (Gołda 5, Rospondek 5)