Brązowy medal Kingi Rudolf!

W rozgrywanych w Słupsku 47 Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów Yonex Cup Kinga Rudolf w parze z Katarzyną Garbacką (AZS UW Warszawa) stanęły na najniższym stopniu podium.

Rozstawiona z numerem 1 para udział w turnieju rozpoczynała od drugiej rundy. Przeciwniczkami w pierwszym meczu były Anna Bojanek i Magdalena Gałek, które miały szanse na wygranie pierwszego seta, jednak doświadczenie jakim dysponuje Kinga i Kasia w decydujących momentach w pierwszym i drugim secie zdecydowały o awansie do ćwierćfinału (22:20, 21:17).

W meczu o awans do półfinału przeciwniczkami pary Rudolf/Garbacka były młode zawodniczki gospodarzy Emilia Dolna i Magdalena Witek, które nawet przez chwile nie były w stanie zagrozić parze numer 1 przegrywając 21:10, 21:12. Niestety w półfinale dziewczyny na trafiły na bardzo utytułowany debel Małgorzatę Kudelska i Nadieżde Zięba (z d. Kostiuczyk), który w całym turnieju sięgnął po złoty medal.

Mniej szczęścia miała Kinga w grze pojedynczej. W pierwszej rundzie pokonała bardzo szybko Daniele Kobeluch 21:10, 21:8. W drugiej już po bardziej zaciętej walce pokonała Weronikę Grudzine 21:19, 21:19. W meczu ćwierćfinałowym lepsza okazała się jednak reprezentująca barwy LKS Technik Głubczyce Aleksandra Walaszek, która ograła Kingę 21:18, 21:19.

Słabiej na tych mistrzostwach spisali się pozostali reprezentanci Kolejarza w grze mieszanej Adam Sowa w parze Martyną Personą (MKS Orlicz Suchedniów) przegrali w pierwszej rundzie z parą Michał Suski/Sylwia Sawicka 21:15, 21:12.

W grze pojedynczej panów mieliśmy dwóch reprezentantów niestety żadnemu również nie udało się przebrnąć pierwszej rundy. Maciej Ociepa walczący nie tylko z przeciwnikiem ale i z blisko 39 stopniową gorączką przegrał z Dariuszem Janikiem 21:15, 21:16 a Adam Sowa po zaciętej walce z Przemysławem Urbanem 21:16, 21:16. Niestety choroba nie pozwoliła Maciejowi również w parze z Marcinem Ociepą powalczyć o lepszy wynik w grze podwójnej panów kończąc przygodę z turniejem deblowym na pierwszej rundzie przegrywając 21:14, 21:13 z późniejszymi srebrnymi medalistami tych Mistrzostw Wojciechem Szkudlarczykiem i Łukaszem Moreniem.

Gratulujemy Kindze Brązowego medalu i czekam na kolejne sukcesy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *