Kolejarz pewnie wygrywa i jest o krok od awansu do ekstraligi

W zaległym meczu I ligi badmintona BKS Przemysłówka Kolejarz Częstochowa podejmował przed własną publicznością UKS Plesbad Pszczyna. Licznie zebrana publiczność w Hali Polonia miała okazje zobaczyć bardzo ciekawe spotkanie.

Jako pierwsi nie boisku pojawili się panowie Maciej Ociepa (BKS Kolejarz) i Rober Czembor (UKS Plesbad). Kontrolowany przez Macieja pierwszy set zakończył się wynikiem 21:13. W drugim, dokładniej rozgrywający akcje, Robert uzyskał kilku punktową przewagę która utrzymywała do stanu 20:17. Broniący aż cztery lotki setowe częstochowianin wygrał ostatecznie 25:23.

W grze pojedynczej pań w pierwszym secie „zapachniało” sensacją. Dużo młodsza ale za to bardzo ambitna Anna Goc zacięcie rywalizowała z Kingą Rudolf. Doświadczenie jakim dysponuje Kinga pozwoliło jej jednak wygrać ostatecznie pierwszego seta po bardzo emocjonującej końcówce 27:25. Drugi set spokojnie rozgrywająca kolejne akcje Rudolf wygrała 21:15 i stan meczu wynosił 2:0 dla Kolejarza.

W trzecim pojedynku dnia zmierzyli się Adam Sowa/Agata Stelmaszczyk i Paweł Pietryja/ Małgorzata Grabiec. Pierwszego seta zdecydowanie wygrała para gospodarzy 21:14. W drugim secie niewymuszone błędy i dokładna gra gości sprawiła że Częstochowianie przegrali 21:14. Cenne rady trenera drużyny Tadeusza Brzozowskiego jakie udzielił swoim zawodnikom poskutkowały i po prawie półgodzinnym meczu Adam i Agata wygrali 21:14, 14:21, 21:13.

Czwarty i piąty punkt w spotkaniu Kolejarz zdobył w grach podwójnych. Najpierw bez najmniejszych problemów para Ociepa Maciej/Ociepa Marcin pokonała Bartosza Pietryje i Roberta Czembora a później Kinga Rudolf i Agata Stelmaszczyk w dwóch setach ograły parę Grabiec/Goc. Jedyny punkt dla gości zdobył Paweł Pietryja w drugiej grze pojedynczej panów ogrywając Adama Sowę 21:15, 21:17. Całe spotkanie Kolejarz wygrał 5:1 i znacząco przybliżył się do awansu do ekstraligi.