Stanisław Danków na Turnieju AWF Warszawa

W Hali Gier AWF Warszawa w dniach od 7.02 do 12.02 2011 r. rozgrywany był już XX Międzynarodowy Turniej Halowy w piłce nożnej zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP. W zawodach wzięło udział 89 drużyn z 57 klubów parafialnych z Polski oraz Litwy, Białorusi i Ukrainy. Rozgrywki podzielono na osiem kategorii wiekowych (1992 – 1999).


Już po raz trzeci na Turnieju, w dwóch ostatnich dniach, uczestniczyła reprezentacja Parafialnego Klubu Sportowego św. Stanisław z Parafii Dankowa.

Celem nadrzędnym tych turniejów jest pomoc Kościoła dla rodziców w wychowywaniu ich dzieci, również przez sport. Inne cele to: branie odpowiedzialności i integracja z parafią, którą reprezentują; uczenie kultury na boisku i widowni; zwiększenie dawki ruchowej; zagospodarowanie wolnego czasu w ferie oraz popularyzacja zasad gry w piłkę nożną.

Każdego dnia prowadzone były rozgrywki 14 drużyn w określonej kategorii wiekowej.
Dzień rozpoczynał się odprawą z opiekunami, trenerami i sędziami, a potem z zawodnikami, po której prowadzona była modlitwa przez Ks. Mirosława Mikulskiego o dobre zachowanie, opanowanie, życzliwość i dobrą grę. Zaskakująca była atmosfera i zachowanie wśród biorących udział. W ciągu 48 godzin gier w sześciu dniach usłyszano tylko sześć wulgarnych słów; nie było żadnej bójki, pretensji do sędziów, kłótni między sobą. Nie było ani żółtej ani czerwonek kartki.

Rozegrano 237 meczów, strzelono 756 bramek ( średnia 3.18). W zawodach, które prowadzili sędziowie z MZPN wzięło udział ok. 1000 osób. W zakończeniu każdego dnia oceniano zachowanie, przebieg turnieju i rozdawano puchary, upominki rzeczowe dla każdego uczestnika, również dla trenerów i opiekunów. Wyróżniano strzelców bramek, bramkarzy, najlepszych zawodników oraz najgrzeczniejszych chłopców z każdej drużyn. Losowano też znaczące upominki wśród wszystkich drużyn. Upominki i trofea wręczali przedstawiciele Miasta Warszawy i znani sportowcy i olimpijczycy.

Opiekę medyczną sprawowała dr Beata EI Sousy. Sędzią głównym, technicznym i spikerem był Rafał Czerwiński. Zespołem organizacyjnym i kulinarnym kierowała Zofia Szuba, prowadząca również dokumentację fotograficzną turnieju. Pomagali jej Agnieszka Czerwińska, Lucyna i Marek Kostrzewscy, Barbara Kubiak, Elżbieta i Andrzej Dryl, Janina Piłka, Beata Wąsowska.
Parafianie z Radości i św. Patryka z Gocławia, Otwocka i Józefowa przyjęli na noclegi 228 osób.

Sponsorami turnieju byli: Wolff Trading, Grupa Sport, Totalizator Sportowy – Grzegorz Sołtyński, , Biuro Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy, PZPN – Grzegorz Lato, MOPN, Calino, Ryszard Gajewski, Edward, Krystyna i Miłosz Darżynkiewicz, Agnieszka i Maciej Pytlak, Artur Hołozubiec. Wielką życzliwość okazała Rektor AWF i cała administracja Uczelni.

Wydarzeniom sportowym naszej grupie towarzyszyła także na przemian atrakcja zwiedzania Warszawy (drużyna która w tym dniu nie grała). Podziękowania składamy przewodnik p. Emilce i zarazem za stałą pomoc Biurowi Turystycznemu „Kolumb” w Pajęcznie. Podziękowania składamy: Księdzu Proboszczowi Parafii Danków Księdzu Kanonikowi Henrykowi Dusza, Urzędowi Gminy Lipie, rodzicom i wszystkim za okazywaną pomoc.
Dziękujemy za nocleg i gościnność u rodzin z Józefowa i Otwocka gdzie mogliśmy także spożyć posiłki: kolację i śniadanie.

Opiekunami wyjazdu byli ks. Tomasz Kośny, Mateusz Juszkiewicz i Krzysztof Troczka zarazem trener naszej Drużyny.

Patronat medialny: TVP Warszawa, Mazowiecki magazyn sportowy, Tygodnik Katolicki Niedziela, Życie Warszawy. Podziękowania składamy towarzyszącym naszej Parafialnej Drużynie: Częstochowski Portal Sportowy, Życie Częstochowa, Dziennik Zachodni i Gazeta Kłobucka.

Wyniki:

w pierwszym dniu (11 luty 2011 r): Rocznik: 1998 i młodsi

mecze rozgrywane przez PKS Stanisław Danków (grupa B)
STANISŁAW Danków – BARTŁOMIEJ Szyszki 2:0
STANISŁAW Danków – MINISTRANCI Przów 2:0
STANISŁAW Danków – IVIE Białoruś 3:0
STANISŁAW Danków – RAFAŁ Niemież Litwa 2:0
STANISŁAW Danków – RADOŚĆ Warszawa 0:0

Mecz o 13 mecz MINISTRANCI Przów – ASTERA Halemba 3:2
o 11 miejsce: IVIE Białoruś – BARTŁOMIEJ Szyszki 0:3
o 9 miejsce: RAFAŁ Niemież Litwa – DZIEWIATÓWKI Białoruś 2:1
o 7 miejsce: COR CORDIUM Stargard Gdański – RADKI Kornica 3:1
o 5 miejsce: PETRUS Mączki – RADOŚĆ Warszaw 1:3

o 3 miejsce: STANISŁAW Danków – LIFE Sienice 1:2

o 1 miejsce: MEWA Mińsk Mazowiecki – GAUDIUM Zamość 2:1

najlepszy bramkarz Turnieju: Jakub Jeziorski

Kolejność:
1. MEWA Mińsk Mazowiecki
2. GAUDIUM Zamość
3. LIFE Siennica
4. PKS św. Stanisław Danków
5.RADOŚĆ Warszawa
6.PETRUS Mączki
7.COR CORDIUM Stargard Gdański
8. RADKI Kornica
9. RAFAŁ Niemież Litwa
10. DZIEWIATÓWKI Białoruś
11. BARTŁOMIEJ Szyszki
12. IWIE Białoruś
13. MINISTRANCI Przów
14. ASTRA Halemba

W drugim (12 luty 2011 r.) dniu grały drużyny roczników rocznik 1999 i 2000

mecze rozgrywane przez PKS Stanisław Danków (grupa B)
STANISŁAW Danków – RADOŚĆ Warszaw 0:1
STANISŁAW Danków – ANTONI Łaźniew 5:0
STANISŁAW Danków – GABRIELE Zamienie 1:0
STANISŁAW Danków – GAUDIUM Zamość 1:2
STANISŁAW Danków – FATIMA Bydgoszcz 2:0
STANISŁAW Danków – MIKOŁAJ Jankowice 0:1

Kolejność:
1. PKS Jadwiga Kraków
2. GAUDIUM Zamość
3. MIKOŁAJ Jankowice
4. PKS św. Stanisław Danków
5. FATIMA Bydgoszcz
6. RADOŚĆ Warszawa
7. GABRIEL Zamienie

Relacja video i zdjęcia: www.dankow.futbolowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *