Częstochowianie ograli młodą drużynę PGE GKS-u Bełchatów.

Zwycięstwem (2:1) zakończył się niedzielny mecz towarzyski częstochowskiego Rakowa z drużyną PGE GKS-u Bełchatów. Zarówno dla częstochowian jak i dla bełchatowian test-mecz był ostatnim przetarciem przed czekającymi ich rozgrywkami ligowymi.

Szkoleniowiec Rakowa Częstochowa, Jerzy Brzęczek desygnował do gry wyjściową „jedenastkę”, taką która najprawdopodobniej wybiegnie w przyszłą sobotę w spotkaniu ligowym z toruńską Elaną.

W zespole przyjezdnych wystąpiło natomiast pięciu zawodników z szerokiej kadry bełchatowskiej drużyny, którzy w rundzie wiosennej zostali zgłoszeni do kadry występującej w piłkarskiej ekstraklasie.

Samo spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie i mogło się podobać. Bramki dla gospodarzy strzelili : Paweł Nocuń w 14 minucie oraz reprezentant Polski U-19, Łukasz Brondel w 41 minucie. Jak się później okazało uderzenie „Brondiego” dało częstochowian zwycięstwo nad młodą drużyną z Bełchatowa.

06.03.2011, g.11:00, Częstochowa (boczne boisko stadionu Rakowa):

KS Raków Częstochowa – PGE GKS Bełchatów (ME) 2:1, (2:1)

0:1 Witasik 11′ (głową)
1:1 P.Nocuń 14′ (głową)
2:1 Brondel 41′

Sędziował: Piotr Skuza (Częstochowa). Widzów: 150.

KS Raków Częstochowa: Szramowiat (46′ Kos)- Mastalerz (46′ Łysek), Górecki (46′ A.Pluta), Hyra (81′ Górecki), P.Kowalczyk, S.Ogłaza (46′ Ł.Kowalczyk), P.Nocuń (46′ Witczyk), Ceglarz (46′ Ł.Kmieć), Lenartowski (57” D.Świerk, 78′ Lenartowski), A.Świerk (46′ M.Czerwiński), Brondel (65′ Gajos).

PGE GKS Bełchatów (ME): Budziłek (46′ Paprocki)- Wenger, A.Gadomski (65′ Michalski), Sadziński, Witasik, Zawieja, Bocian, M.Bartosiak, M.Grzelak (55′ Ł.Wroński), Zawodziński, B.Bartosiak (65′ R.Kaczmarek).

Trener: Krysian Kierach.

Piłkarz meczu: Łukasz Brondel (KS Raków Częstochowa).