Włókniarz trenował w Gnieźnie

Żużlowcy częstochowskiej ekipy udali się w niedzielę do Gniezna na trening. Wypad w północy rejon Polski można raczej uznać za udany, gdyż biało-zieloni mieli okazję do pojeżdżenia w dość sprzyjających warunkach atmosferycznych. W treningu udział wzięli m.in. Artiom Łaguta, Patrick Hougaard oraz Rafał Szombierski.


Pierwsze ślizgi częstochowianie mieli przyjemność wykonać około południa. To wtedy trenował między innymi Rafał Szombierski. Po konsultacjach z zawodnikiem nie zdecydowano jednak, aby wziął on udział w kolejnej części treningu.

Druga faza treningu to wspólne wyścigi z żużlowcami Startu Gniezno. W parku maszyn sztaby szkoleniowe prowizorycznie notowały punkty zawodnikom. I tak liderami naszej ekipy okazali się być wspomniani Artiom Łaguta oraz Patrick Hougaard, którzy zdobyli po 10 punktów. Szczególnie pozytywne wrażenie na kierownictwie naszego zespołu zrobił młodszy z braci Łagutów. Ten raptem 20-letni uczestnik cyklu Grand Prix na torze rzadko przymyka gaz i tworzy prawdziwy spektakl. Jest to bardzo dobry prognostyk przed najbliższymi spotkaniami i całym sezonem. Wespół z Rafałem Szombierskim Artiom powinien porywać za sobą kibiców.
Należy także wspomnieć o naszych młodzieżowcach, którzy w licznym gronie stawili się w pierwszej stolicy naszego kraju. Najskuteczniejszy okazał się Artur Czaja, który po ostatnim swoim biegu treningowym dopisał trójkę na swoje konto. Łącznie Czaja zgromadził 7 „oczek” i bonus. Nieco słabiej zaprezentował się Marcel Kajzer, aczkolwiek trzeba przyznać, że wychowanek Kolejarza Rawicz, podobnie jak pozostali zawodnicy, próbował różnych ustawień sprzętu. Jego dorobek to 5+1. Poza wymienionymi juniorami trenowali także Rafał Malczewski i Marcin Bubel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *