„Zawsze będziemy dawać z siebie 110%”

Prezentujemy wywiad z Piotrem Mrozem – dyrektorem ds. sportowych oraz managerem klubu Saints Częstochowa. Opowiada o tym jak zapoczątkowano nową dyscyplinę sportu w naszym mieście oraz o najbliższych meczach ligowych.

1.Proszę w kilku zdaniach opowiedzieć jak narodził się pomysł powstania drużyny Futbolu Amerykańskiego w naszym mieście?

Nie wyszło to z mojej inicjatywy, na początku była grupka znajomych rzucającą piłką, potem pojawił się pomysł zrobienie z tego czegoś więcej i tak w lutym 2010 roku powstał klub sportowy „Saints Częstochowa”.

2.Jak będą wyglądały rozgrywki ligowe i jak swoje szanse oceniacie w rywalizacji z innymi zespołami?

Ogólnie jest to nowy sport w Polsce istnieje niespełna 6 lat. W swoich szeregach od stycznia 2011 mamy 6 – osobową licencjonowaną kadrę trenerską z zakresu futbolu amerykańskiego, która tak samo jak zawodnicy dopiero zdobywa doświadczenie. Większość drużyn z naszej dywizji (południowa) posiada minimum 3 letnie doświadczenie w rozgrywkach, łatwo nie będzie. Mecz można przegrać na boisku ale nie w sercu.. Zawsze będziemy dawać z siebie 110%.

3.Czy uprawianie tej dyscypliny jest drogie i jak sobie radzicie od strony sportowo-organizacyjnej?

Obecnie jest ciężko, wszystko finansujemy sobie sami, liczyliśmy na wsparcie finansowe urzędu miasta z zakresu oferty konkursowej „Szkolenie dzieci i młodzież”, ale niestety nasza oferta została odrzucona z powodu braku rywalizacji sportowej w roku 2010, a to był czas kiedy powstaliśmy i się dopiero organizowaliśmy. A to właśnie środki na „rozruch” są potrzebne najbardziej, bo jak można wyjść z nową ciekawą inicjatywą
młodzieży w naszym mieście, skoro jest ona tłumiona w zalążku. Kosztów jest dużo opłacenie obiektów treningowych, mecze wyjazdowe, mecze lokalne opłacenie 4 sędziów to jest koszt 1000 zł, a gdzie reszta wydatków?

4.Proszę w kilku zdaniach zaprosić sympatyków sportu na to wydarzenie, i czy przewidujecie jakieś atrakcje dla wszystkich przybyłych ?

Oczywiście wszystkich serdecznie zapraszamy! Całe rodziny! Mecz będzie ciężki do wygrania, ale na pewno damy z siebie wszystko! Wasze wsparcie będzie nie zastąpione! Zapraszamy 11 Czerwca (sobota) Miejski Stadion „Raków” o godzinie 17:00!
Ceny biletów mogą niektórych zniechęcić ale wszystkie zebrane fundusze idą na działalność statutową klubu czyli jego rozwój. Atrakcje jakie będą przewidziane będziemy stopniowo ujawniać na
facebook’u zapraszam do śledzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *