Raków w „Jaskini lwa”

Legnicka Miedź będzie drugim w tym sezonie rywalem częstochowskiego Rakowa. Sobotni pojedynek odbędzie się w Legnicy.


Legniczanie przed inauguracją nowego przez wielu znawców polskiej piłki stawiani są w roli murowanych faworytów do końcowego triumfu w drugoligowych rozgrywkach. Drużżyna prowaodzona przez doskonale znanego szkoleniowca, Bogusława Baniaka przed sezonem została zbudowana ogromnym nakładem kosztów.

Do drużyny zostali sprowadzeni tak znani zawodnicy jak m.in bramkarz Andrzej Bledzewski oraz napastnik Zbigniew Zakrzewski, obaj z poznańskiej Warty, napastniik Piotr Madejski z Kolejarza Stróże.

Jak na tle „legnickiej machiny” zaprezentują się piłkarze Rakowa, którzy w „drugoligowej premierze” przed własną publicznością pokonali beniaminka, MKS Drutex-Bytovię Bytów? Legniczanom natomiast pierwsze spotkanie nie wyszło.

W Głogowie „tylko” zremisowali 1:1. Można się spodziewać, że gospodarze jutrzejszego pojedynku przed własną publicznością będą niezwykle zmotywowani. W sobotę w Legnicy szykuje się wielkie piłkarskie święto i samo spotkanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kibiców obydwu drużyn. W ekipie prowadzonej przez Jerzego Brzęczka na pewno nie wystąpi Łukasz Kowalczyk, pauzujący za czerwoną kartkę jaką otrzymał przed tygodniem.

W pełni sił jest natomiast Paweł Kowalczyk, który po groźnie wyglądającym urazie, jakiego nabawił się w poprzednim meczu będzie już do dyspozycji szkoleniowca Rakowa.

Arbitrem głównym jutrzejszego spotkania będzie Pan Paweł Malec z Łodzi, sędziujący dotychczas mecze trzecioligowe. Sobotnie spotkanie pomiędzy Miedzią Legnicą a Rakowem Częstochowa zostanie rozegrane na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy przy ulicy Orła Białego 1. Początek o godzinie 18:00.

Bezpośrednią relację z tego meczu przeprowadzi Częstochowski Portal Sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *