Częstochowa Boxing Cup już w piątek!

Sportowe emocje, walki w międzynarodowej obsadzie i taneczne show – to wszystko już w najbliższy piątek w Częstochowie. Fanów boksu czeka niezapomniany wieczór. Już w czwartek będzie można spotkać się z zawodnikami podczas oficjalnego ważenia.

W czwartek o godz. 18.00 w Teatrze S, przy ul. Kościuszki 1 (D.H.Schott) w Częstochowie odbędzie się ważenie zawodników i konferencja prasowa, poprowadzi ją Piotr Dzięcielski a fani będą mieli okazję do spotkania z bohaterami imprezy w tym m.in. Dariuszem Sękiem mistrzem świata TWBA w wadze półciężkiej i jego szkoleniowcem Andrzejem Gmitrukiem, oraz Marcinem Najmanem.

5 sierpnia w hali Polonia podczas Częstochowa Boxing Cup zaprezentują się pięściarze Andrzeja Gmitruka, wybitnego szkoleniowca takich gwiazd ringu jak Tomasz Adamek i Andrzej Gołota. W walce wieczoru, Dariusz Sęk aktualny mistrz świata TWBA w wadze półciężkiej zmierzy się z Francuzem Achillem Omang Boya. Dla Polaka będzie to pierwsza obrona tego tytułu. Atmosferę przed tą walką podgrzeją pojedynki z udziałem Macieja Sulęckiego, Norberta Dąbrowskiego i Aleksego Kuziemskiego. Nie zabraknie również lokalnego akcentu. W ringu zmierzą się m.in. dwie siostry Agnieszka i Sylwia Wawrzycka trenujące w Start Częstochowa. Organizatorem gali jest Gmitruk Promotion i NGpromotions, a honorowy patronat nad imprezą objął Krzysztof Matyjaszczyk – Prezydent Miasta Częstochowy.

Rozpoczęło się wielkie odliczanie. Już tylko kilka dni pozostało do Częstochowa Boxing Cup. Dla pięściarzy to czas zasłużonego odpoczynku po wyczerpujących przygotowaniach. W sobotę odbyli oni ostatni sparing i zakończyli zgrupowanie w Warszawie. – To były naprawdę pracowite tygodnie. Po ostatniej gali w Ostrowcu mieliśmy tylko kilka dni przerwy i właściwie cały czas jesteśmy w treningu – mówi Maciek Sulęcki.

Fani tego młodego, zaledwie 21-letniego pięściarza mają powód do dumy. W czerwcu Maciek stoczył bardzo widowiskowy pojedynek z Włochem, Endritem Vuką. Było to szóste zwycięstwo Maćka, który na zawodowym ringu zadebiutował w 2010r., mając wówczas na swoim koncie 130 walk amatorskich i kilka medali z mistrzostw Polki. W Częstochowie Polak zmierzy się z Finlandczykiem, 26-letnim Miką Joensuu, który legitymuje się 17 walkami, z których 12 wygrał. Maćka czeka, zatem trudny sprawdzian ze starszym i wymagającym przeciwnikiem.

Trudny rywal przypadł również Norbertowi Dąbrowskiemu, który podobnie jak jego kolega z teamu, stoczy walkę zakontraktowaną na 6 rund. Na takim dystansie spotka się z Estończykiem, 32-letnim Antonem Sjomkinem. Dla 22-letniego Norberta będzie to piąty zawodowy pojedynek, a dla jego przeciwnika siedemnasty. Warto dodać, że Anton ma na swoim koncie 13 zwycięstw w tym 11 zakończonych nokautem. Walczył na ringach w Finlandii, Estonii i Litwie, a w Polsce to będzie jego pierwsza wizyta.

W piątkowy wieczór na ring powróci również pochodzący ze Świecia, wychowanek Astorii Bydgoszcz, 34-letni Aleksy Kuziemski, który swój ostatni pojedynek stoczył w maju tego roku z Anglikiem, Nathanem Cleverlym. Stawką pojedynku był pas mistrza świata WBO w wadze półciężkiej, który to od 1994r. przez dziewięć lat należał do Dariusza Michalczewskiego. W Częstochowie Aleksy stoczy walkę zakontraktowaną również na 6 rund, a jego rywalem będzie Białorusin, Ihar Karavaeu.

Podczas Częstochowa Boxing Cup największe emocje czekają fanów i najbliższych Dariusza Sęka. 24-letni pięściarz po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze stanie w obronie mistrzowskiego pasa, który wywalczył 25 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zaciętym 10 rundowym pojedynku pokonał 28-letniego Gruzina, Sandro Siproshvili’ego. Teraz jak sam przyznaje czeka go dużo trudniejsze zadanie. – To była dla mnie bardzo ważna walka, Sandro to niewygodny zawodnik wiedziałem, więc że musze uważnie słuchać wskazówek trenera. Udało się, to był dobry pojedynek, ale mam teraz świadomość, że zdobycie tytułu a jego obrana to coś zupełnie innego – mówi Dariusz Sęk. W Częstochowa Polak zmierzy się ze starszym od siebie o cztery lata Francuzem, Achille Omanga Boya – Mój przeciwnik będzie gotowy na wszystko, on nie ma nic do stracenia.

Boya przylatuje do Polski, by odebrać mi pas mistrza świata TWBA, a ja muszę zrobić wszystko by go zatrzymać. To będzie zacięta walka, jestem tego pewien – dodaje Dariusz. Achille nigdy nie walczył poza granicami Francji. Doświadczenie zdobył na ringu w swoim rodzimym kraju, gdzie stoczył 19 walk w tym 11 wygranych. Jak zapewnia obóz Francuza, jest dobrze przygotowany do starcia z Darkiem.– Cieszy mnie taka postawa Achille, bo to gwarantuje, że obaj pokażemy naprawdę dobry boks – zapewnia Polak.

Oprócz emocji sportowych w piątek nie zabraknie również akcentów artystycznych, specjalnie dobranej choreografii i oprawy artystycznej w tym, uroczystego odśpiewania hymnów narodowych przez Beatę Noszczyńską – Noemi. Artystka jest triumfatorką ubiegłorocznej edycji „Przebojem na antenę” plebiscytu Radia Merkury i „Polskiego Głosu Wielkopolskiego”. Jej najnowszy singiel „Antytango” można usłyszeć na antenie Polskiego Radia i RMF FM. Piękna poznanianka często też jest zapraszana na gale bokserskie. – Organizatorzy jednej z takich gal poprosili mnie o zaśpiewanie hymnu polskiego. Spodobało się, bo od tamtego czasu miałam sporo podobnych propozycji od telewizji komercyjnych i śpiewałam już nie tylko Mazurka Dąbrowskiego, ale też hymny Francji, USA, a nawet Gruzji – zdradza Noemi, która półżartem chwali się, że w jej obecności polscy bokserzy nie przegrali jeszcze żadnej walki. Najbliższa okazja by sprawdzić słowa artystki, nadarzy się już 5 sierpnia w Częstochowie.

Oprócz Noemi w ringu wystąpią również piękne tancerki grupy Fabulous Anima w specjalnie przygotowanej na ten wieczór choreografii, a galę poprowadzi Piotr Dzięcielski konferansjer wielu prestiżowych imprez w Polsce, który swoja karierę rozpoczynał, jako aktor musicalowy na deskach teatru Muzycznego w Gdyni i Teatru dramatycznego w Koszalinie.

Na gali nie zabraknie również lokalnego akcentu. W ringu zmierzą się siostry Agnieszka i Sylwia Wawrzycka trenujące, na co dzień w miejscowym klubie sportowym Start Częstochowa, oraz ich kolega z teamu Michał Boruc, który skrzyżuje rękawice z Jarosławek Buzkiem. W trzeciej amatorskiej walce spotkają się Patryk Godlewski z Boxing Team Chojnice oraz Radosław Gockowiak z Zawisza Bydgoszcz.

To wszystko już w najbliższy piątek podczas Częstochowa Boxing Cup. Organizatorem imprezy jest Gmitruk Promotion i NG promotions, a honorowy patronat nad galą objął Krzysztof Matyjaszczyk – Prezydent Miasta Częstochowy. Patronami medialnymi są: RMF Maxxx, Życie Częstochowskie, Poniedziałek Extra, Donos, bokser.org, wczestochowie.pl, TV Orion, Sports.pl, oraz BoxingNews.pl.

Bilety dostępne są w sprzedaży na eBilet.pl oraz w punktach w Częstochowie – Stacja Paliw K.J.G. Company, Hala Polonia, Restauracja Topolino, Empik i Cafe Skrzynka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *