Raków Częstochowa świętuje swój jubileusz!

Spotkanie Rakowa Częstochowa z aktualnym Mistrzem Polski oraz uczestnikiem Ligi Europejskiej UEFA, krakowską Wisłą uświetni Jubileusz 90-lecia częstochowskiego klubu.

Od samego początku czwartkowe spotkanie zaczęło mocno elektryzować kibiców sportowych w naszym mieście, gdy dowiedzieli się, że rywalem Rakowa będzie właśnie drużyna Wisły Kraków. Jutrzejsze spotkanie będzie zapewne jedynym w najbliższym czasie tak ogromnym wydarzeniem sportowym w Częstochowie.

Bilety, gdy pojawiły się w przedpsrzedaży od razu znalazły nabywców. W ciągu dwóch dni sprzedano ich aż 1000 sztuk. Według nieoficjalnych informacji jutro na obiekcie przy Limanowskiego ma pojawić się około 9 tysięcy ludzi ! Spotkanie, choć towarzyskie napewno wzbudzi wielkie emocje. Holenderski szkoleniowiec, Robert Patrick Maaskant już odkrył karty i poinformował, w jakim składzie personalnym krakowianie zawitają jutro na Limanowskiego.

Trzeba przyznać, że skład gości budzi wrażenie i respekt. W kadrze aż roi się od znanych piłkarzy, na czele z zawodnikami, którzy jeszcze kilka dni temu rywalizowali o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów a jesienią br. będą rywalizować o punkty w Lidze Europejskiej UEFA.

W drużynie Wisły zabrakło jedynie piłkarzy, których zatrzymały obowiązki reprezentacyjne oraz kontuzje. Jutro napewno nie ujrzymy takich zawodników jak : Sergei Pareiko, Kew Jaliens, Michael Lamey, Maor Melikson, Andraž Kirm, Cezary Wilk, Rafał Boguski, Tsvetan Genkov oraz Patryk Małecki.

W ich miejsce holenderski szkoleniowiec powołał pięciu najzdolniejszych zawodników z Młodej Ekstraklasy. Już wiadomo, że drużyna Rakowa Częstochowa w jutrzejszym spotkaniu zagra w strojach czerwono – niebieskich, zaś rywale w jednolitych białych.

Podczas czwartkowych obchodów 90-lecia Rakowa Częstochowa na stadionie przy ul. Limanowskiego rozegrany zostanie także turniej piłkarski dziesięciolatków. Drużyny będą rywalizować w dwóch grupach. Mecze potrwają piętnaście minut. Do półfinału awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup eliminacyjnych.

W turnieju oprócz gospodarzy, drużyny Rakowa Częstochowa, wezmą także udział: APN Częstochowa, Skra Częstochowa, LKS Kamienica Polska, Orlik Blachownia oraz drużyna z Lublińca. Ten turniej zostanie rozegrany na bocznym boisku z nawierzchnią naturalną.

Po zakończeniu zmagań piłkarskich, wszyscy młodzi piłkarze wraz z opiekunami obejrzą towarzyską rywalizację Rakowa z Wisłą Kraków.

Czwartek na stadionie Rakowa to nie tylko spotkanie jubileuszowe ale także różnego rodzaju imprezy towarzyszące. Jak pokreślają organizatorzy, podczas jutrzejszego popołudnia jubileusz klubu z Limanowskiego, uświetnią koncerty znanych polskich artystów: Norbiego, Mateusza Ziółko- finalisty drugiej edycji programu „Mam Talent”. oraz Maryanne. Pieczę nad całością będzie sprawował Piotr Chodak z One Media Group.

Wszyscy posiadacze karnetów obejrzą mecz jubileuszowy za darmo. Bilety bedą kosztować 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Wejściówki dla kobiet będą w cenie 5 złotych. Wszystkie karty wstępu są cały czas dostępne w przedsprzedaży a w czwartek będą do kupienia w kasach stadionu Rakowa Częstochowa. Początek meczu o godzinie 17:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *