Skra i Babienica połączyły się!

W dniu wczorajszym Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej podjął kilka niezwykle ważnych uchwał dotyczących rozgrywek w III i IV lidze. Najważniejsza to ta, która pozwala na mocy połączenia Klubu KS Skra Częstochowa i LKS Orzeł Psary Babienica zająć miejsce tego drugiego w III lidze. Zespół Orła Babienica wystąpi w rozgrywkach A-klasy Lublinieckiej którą poprowadzi szkoleniowiec Ryszard Klabis.

W dniu wczorajszym Zarząd Klubu LKS Orzeł Psary Babienia i Zarząd KS Skra Częstochowa zawarli w obecności notariusza porozumienie na mocy którego doszło do nieodpłatnego przekazania sekcji piłki nożnej Orła Psary Babienica składającej się z dwóch drużyn seniorskich i dwóch drużyn młodzieżowych do Klubu KS Skra Częstochowa. Tym samym doszło do połączenia klubów KS Skra Częstochowa i LKS Orzeł Psary Babienica.

Warunkiem postawionym przez Prezesa Więcka było zgłoszenie do rozgrywek i finansowanie przez Zarząd KS Skra jednej drużyny seniorów i dwóch drużyn młodzieżowych w podokręgu Lubliniec pod nazwą LKS Orzeł Psary Babienica . Kolejnym to ścisła współpraca z Zarządem Orła odnośnie pracy z drużynami młodzieżowymi polegająca na wprowadzeniu systemu szkolenia obowiązującego w Skrze w Psarach oraz umożliwienie najzdolniejszej młodzieży z Psar kontynuowania przygody z piłką na najwyższym szczeblu rozgrywkowy jakim będzie występowała pierwsza drużyna seniorów KS Skra.

Trzeba zaznaczyć iż postawa Zarządu LKS Orzeł Psary Babienica pokazuje solidarność działaczy z regionem i zasługuje na wielkie uznanie. Daje bowiem szansę utrzymania w szeregach III ligi zespołowi z okręgu częstochowskiego, czyli Skrze. Dodatkowo takie posunięcie pozwoliło na utrzymanie się w szeregach IV ligi kolejnemu Klubowi z naszego regionu – Zielonym Żarki. Kto wie jakie decyzje zapadły by po bezpośrednim wycofaniu się Psar z III ligi. Być może nasz region miałby o dwóch przedstawicieli mniej w III lidze (MKS Myszków, Orzeł Psary Babienica) a jedynym reprezentantem Częstochowy była by Victoria.

Wkrótce więcej szczegółów dotyczących porozumienia i oświadczenie Zarządów KS Skra i LKS Orzeł.

źródło: własne/www.ks-skra.pl oraz www.orzel.psary.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *