Znamy Mistrzów i Mistrzynie Częstochowy

Miniony weekend na Pływalni Letniej przy ul. Dekabrystów minął pod znakiem siatkówki plażowej. Pogoda dopisała, z czego zadowoleni byli zarówno uczestnicy turniejów jak i liczni klienci pływalni.

W sobotę o Mistrzostwo Częstochowy w Siatkówce Plażowej walczyło osiem par mieszanych. W decydującym meczu turnieju para Strączyńska / Maruszczyk zwyciężyła duet Dzwonnik / Grajoszek. Na trzecim stopniu podium zameldowała się para Kuziorowicz / Pabian po zwycięstwie nad mikstem Zych / Szajer. O tym jak wyrównany był to turniej niech świadczy fakt, iż oba decydujące o miejscach spotkania kończyły się dopiero po trzecim dodatkowym secie.

Do niedzielnych Mistrzostw Częstochowy Kobiet przystąpiła identyczna liczba duetów jak dzień wcześniej w przypadku mistrzostw mikstów. Tu również emocji nie brakowało. Jak to zwykle bywa w przypadku turniejów płci pięknej, piłka raz za razem przelatywała nad siatką dzięki czemu obserwować mogliśmy wiele ciekawych i widowiskowych akcji. Ostatecznie, oczywiście po tie-breaku, Mistrzyniami Częstochowy roku 2011 w Siatkówce Plażowej zostały Kasia Stępień z Patrycją Pabian. Drugie miejsce przypadło Weronice Kurek i Michalinie Kwasowskiej. Mniej emocjonujący był pojedynek o trzecią lokatę, którą wywalczyły Anna Piątek z Andżelą Mroczek po pokonaniu Anety Dzwonnik z Patrycją Strączyńską.

Najlepsze pary otrzymały z rąk p. Marka Balta – Przewodniczącego Rady Miasta Częstochowy oraz Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie pamiątkowe statuetki oraz karty podarunkowe ufundowane przez Megasklep DECATHLON i Restaurację KFC.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Częstochowy Par Mieszanych:
1. Patrycja Strączyńska / Kamil Maruszczyk
2. Aneta Dzwonnik / Maciej Grajoszek
3. Patrycja Pabian / Jakub Kuziorowicz
4. Katarzyna Zych / Paweł Szajer
5 – 6. Justyna Warot / Damian Nowak; Monika Woźnica / Adam Woźnica
7 – 8. Dominika Kościanek / Mariusz Pisula; Izabela Zacz / Jakub Kamrowski

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Częstochowy Kobiet:
1. Patrycja Pabian / Katarzyna Stępień
2. Weronika Kurek / Michalina Kwasowska
3. Anna Piątek / Andżela Mroczek
4. Patrycja Strączyńska / Aneta Dzwonnik
5 – 6. Wiesława Siuda / Gabriela Rymel; Izabela Zacz / Justyna Kasprzyk
7 – 8. Dominika Kościanek / Kinga Michalak; Dominika Knysak / Martyna Knysak

źródło: MM, mosir.pl oraz cz.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *