Jak nie jutro to kiedy?

Wyjatkowo w piątek w Rybniku zostanie zainaugurowana 12.Kolejka spotkań w drugiej lidze, w grupie zachodniej. Tamtejszy KS Energetyk ROW będzie podejmował drużynę częstochowskiego Rakowa.


Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00 i będzie Ono przebiegało w blasku jupiterów. Przed podopiecznymi Jerzego Brzęczka wręcz ogromna szansa na zgarnięcie pełnej puli na boisku rywala. Okazja nadaża się wyśmienita.

Rybniczanie to beniaminek drugiej ligi i drużyna, która okupuje dolne rejony tabeli. Podopieczni znanego w Polsce trenera Ryszarda Wieczorka, zajmują dopiero 15 miejsce i uzbierali na swoim koncie tylko osiem punktów.

Po niemrawym starcie powoli piłkarze Energetyka podnoszą się z kolan. Są niepokonani od trzech spotkań. Częstochowianie natomiast ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli 4.września br. pokonując przed własną publicznością drużynę Bałtyku Gdynia, 1:0.

Poźniej było już gorzej. Porażki na wyjeździe z MKS-em Kluczbork oraz MKS-em Turem Turek na własnym boisku oraz remisy w Zdzieszowicach oraz w Częstochowie z toruńską Elaną nie napawają optymizmem.

W piątek nadaży się bardzo dobra okazja aby częstochowianie podreperowali sobie ligowe konto punktowe o kolejne „trzy oczka”. Napewno nie będzie to zadanie łatwe, bo liga pokazuje że każdy może wygrać z każdym. Z chwilą gdy wspomniany wcześniej Ryszard Wieczorek objął rybnicką drużynę po Damianie Galeji to rzeczywiście Energetyk zaczął prezentować się bardzo pozytywnie.

W jutrzejszym spotkaniu częstochowianie wystąpią osłabieni brakiem obrońcy, Pawła Kowalczyka, który będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek. Do składu wraca natomiast Adrian Pluta.

Początek piątkowego spotkania o godzinie 18:00 w Rybniku na stadionie MOSiR przy ulicy Gliwickiej 72. Relację live przeprowadzi Częstochowski Portal Sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *