Janusz Darocha mistrzem Europy!

Janusz Darocha z Aeroklubu Częstochowskiego wraz z nawigatorem Zbigniewem Chrząszczem z Aereoklubu Wrocławskiego zdobył tytuł mistrza Europy w lataniu rajdowym, które zakończyło się w pierwszą sobotę września br. na Węgrzech. Marcin Skalik zawodnik Aeroklubu Częstochowskiego uplasował się na tych zawodach na dobrym 12.miejscu.Janusz Darocha częstochowski pilot samolotowy, cywilny i sportowy lata od ponad 30 lat. I od lat święci triumfy na międzynarodowych zawodach lotniczych. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii sportu samolotowego.

Na swoim koncie ma 34 indywidualne medale w mistrzostwach świata i Europy, w tym 25 w mistrzostwach świata i w tym 10 złotych (4 w lataniu precyzyjnym, 6 w lataniu rajdowo-nawigacyjnym). I posiada jeszcze większą liczba medali drużynowych. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Jest czterokrotnym laureatem Plebiscytu Przeglądu Sportowego na 10 najlepszych sportowców Polski. Darocha podkreśla, że sukces pilota zależy od pracy nawigatora. Wspólnie tworzą zgodny team ze swoim nawigatorem Zbigniewem Chrząszczem . Latają od 20 lat razem i doskonale się rozumieją.

W mistrzostwach Europy w lataniu rajdowym znakomicie spisał się także inny członek Aeroklubu Częstochowskiego Marcin Skalik, który wraz z pilotem Krzysztofem Wieczorkiem z Aeroklubu Krakowskiego zajął 12. miejsce.

źródło: Aeroklub Częstochowski oraz cz.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *