Czy Victoria powstrzyma rozpędzoną Skrę?

W najbliższą sobotę kibice piłki nożnej w Częstochowieą świadkami spotkania derbowego.Przy ulicy Krakowskiej 80 Victoria będzie podejmować Skrę Kocelę.Początek meczu zaplanowano na godz.15.30.


Zapewne mało kto pamięta,iż w przeszłości spotkania derbowe pomiędzy Victorią a Skrą potrafiły przyciągnąć na trybuny nawet do 10 tysięcy widzów !(miało to miejsce na dawnym obiekcie Skrzaków przy ul. 7 Kamienic).Natomiast ostatni raz w lidze obydwie jedenastki spotkały się w sezonie 1998/99 w A klasie.Wówczas dwukrotnie triumfowali piłkarze Victorii wygrywając 5:2 u siebie oraz 3:0 na boisku rywala.

Do najbliższego pojedynku drużyny przystąpią jednak w zgoła odmiennych nastrojach.”Victa” przegrała 3 ostatnie mecze i okupuje dolne rejony tabeli,a w klubie powtarzają,że cele na ten sezon to przede wszystkim ogrywanie młodzieży i utrzymanie.Skra Kocela z kolei od kilku sezonów pnie się systematycznie w górę, sprawiając przy tym wrażenie klubu coraz mocniejszego zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.Ponadto wygrała 3 ostatnie mecze i do lidera traci tylko 4 oczka.

W klubie z ulicy Krakowskiej nie załamują jednakże z tego tytułu rąk i przypominają,że mecze derbowe pomiędzy biało-zielonymi i Skrzakami z reguły były bardzo wyrównanymi widowiskami. – Pomimo dużej różnicy punktowej jaka nas dzieli w tabeli na pewno stać nas na sprawienie niespodzianki i wygranie tego spotkania.

Wiadomo,że to derby i wszystko może się zdarzyć – zauważa szkoleniowiec Victorii Maciej Strożek.Z kolei drugi trener Skry Piotr Bański dodaje:- Chciałbym zaznaczyć,że nie przyjeżdżamy na Victorię jak po swoje.Zapewne czeka nas mecz walki, jak to w derbach zazwyczaj bywa.
Podczas meczu nie dojdzie natomiast do bratobójczego pojedynku braci Stefańskich.Zarówno Łukasz jak i Rafał (najlepsi strzelcy Victorii) oraz Tomasz (Skra) nie mogą wystąpić w meczu m.in. z nadmiaru kartek.

Bilety na sobotnie derby kosztują 8zł normalny oraz 5zł ulgowy. Relację live z tego spotkania przeprowadzi Częstochowski Portal Sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *