Górnik z Rakowem na zakończenie piłkarskiej jesieni

Pojedynek wałbrzyskiego Górnika z Rakowem Częstochowa dla obydwu drużyn będzie ostatnim spotkaniem rundy jesiennej sezonu 2011/2012. Początek spotkania o godzinie 14:00 na Stadionie 1000-lecia w Wałbrzychu.W jutrzejszym spotkaniu bardzo trudno wskazać faworyta. Obydwie ekipy zgromadziły na swoim koncie po dziewiętnaście punktów. Jednak podopieczni Roberta Bubnowicza wyprzedzają częstochowian lepszym stosunkiem bramek.

Drużyna, która jutro zdobędzie pełną pulę troszkę odskoczy od grupy pozostałych drużyn. Do drużyny prowadzonej przez Jerzego Brzęczka wraca już kapitan Paweł Kowalczyk, który w ostatnim ligowym spotkaniu z GKS-em Tychy pauzował z powodu infekcji.

W sobotnim spotkaniu w drużynie gości nie ujrzymy natomiast Sławomira Ogłazy, który nie wystąpi z powodu czwartej żółtej kartki, którą otrzymał przed tygodniem w spotkaniu z tyskim GKS-em. Jak przed każdym spotkaniem tak i teraz częstochowianie zapowiadają walkę o pełną pulę w meczu z Górnikiem Wałbrzych. Przypomnijmy tylko, że piłkarze Rakowa mają na wyjeździe bardzo ubogi bilans.

Na siedem spotkań wygrali tylko raz, dwukrotnie zremisowali i aż cztery razy schodzili z boiska pokonani. Wałbrzyszanie natomiast przed własną publicznością mają bilans odwrotny od częstochowian. Warto dodać, że na własnym stadionie drużyna prowadzona przez Roberta Bubnowicza spisuje się bardzo przyzwoicie.

Dla obydwu drużyn jutrzejsza potyczka będzie ostatnią w rundzie jesiennej bieżącego sezonu. O ile aura za oknami pozwoli to zarówno Górnik jak i Raków rozegrają jeszcze trzy mecze awansem z rundy wiosennej.

Podopiecznych Jerzego Brzęczkaw takim układzie czekałyby spotkania z MKS Drutex-Bytovią Bytów, Miedzią Legnica oraz Jarotą Jarocin. Natomiast wałbrzyszanie mają na „rozkładzie”: GKS Tychy, Czarnych Żagań oraz Drutex-Bytovię Bytów.

Relację live z meczu KS Górnik Wałbrzych – RKS Raków Częstochowa S.A. przeprowadzi Częstochowski Portal Sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *