Każdy Turniej był szczególny i niepowtarzalny: Rozmowa z Arturem Minkiną

W ostatni weekend listopada pod dachem Hali Polonia odbędzie się 13. Ogólnopolski Turniej Trampkarzy O Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.Częstochowski Portal Sportowy sprawuje patronat medialny nad tą imprezą , więc na pewno szeroko będziemy pisać o tym turnieju.Dzisiaj prezentujemy Państwu wywiad z Arturem Minkiną, który jest głównym organizatorem zmagań młodych adeptów futbolu.


Jak Pan wspomina poprzednie tego typu imprezy i jak się zrodził pomysł na ich organizację?

– Początkowo był to Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Częstochowy. W 2004r postanowiłem zmienić patrona turnieju i od tego momentu jest to Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.

Dawniej dzięki pomocy i kontaktom Pana Jacka Magiery rozgrywana była w czasie turnieju piłkarska gwiazdka, w której brały udział gwiazdy sportu,telewizji,sponsorzy i wiele znanych osób. Teraz Piłkarską gwiazdkę organizuje Krzysiek Kołaczyk w późniejszym terminie a ja skupiam się tylko na rywalizacji młodych piłkarzy.

Jakie wrażenie towarzyszą Panu, gdy wspomina się poprzednie turnieje?

Każdy Turniej był szczególny i niepowtarzalny. Przewinęło się mnóstwo zawodników z całego kraju. Wielu z nich zaistniało później w dorosłym futbolu: Michał Żyro, Michał Jończyk,Leszek Nowosielski, Filip Burkhardt, Mateusz Bukowiec,Artur Lenartowski oraz cała plejada graczy obecnego Rakowa to tylko niektórzy z nich.

Proszę pokrótce przybliżyć sylwetki drużyn, jakie ujrzymy w tym roku w częstochowskiej Hali Polonia, pod koniec listopada

W tegorocznej edycji zagrają Orliki czyli chłopcy urodzeni w 2001r. i młodsi. Mogę powiedzieć, że przyjadą ciekawe ekipy z różnych regionów Polski m.in. Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok,Korona Kielce, Warta Poznań,Arka Gdynia,Sandecja Nowy Sącz więc zapowiada się dobra zabawa.

Jak wygląda sama organizacja tegorocznego turnieju?

Organizacja takiej imprezy to duże wyzwanie pochłaniające miesiące pracy, które nie byłoby możliwe bez pomocy sponsorów z Urzędem Miasta na czele.

Od wielu lat pomagają takie firmy jak: Marxon,Tori,Coneco,Michaś,Małgorzata,Amasol,Martes Sport,Football Factory,Sport,Złoty Potok, Udziałowiec i wiele innych,którym gorąco dziękuję. Zawsze obecny jest też Jacek Magiera. W tym roku turniej odbędzie się w dniach 26-27.11. w hali „Polonia”. Początek gier w sobotę 26.11. o godz.8.00, wielki finał w niedzielę ok. godz.17.00.Serdecznie zapraszamy kibiców do hali „Polonia”- wstęp wolny.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Paweł Tyszkowski.

Sylwetka organizatora

* Artur Minkina, 44- letni zawodnik w przeszłości grający na pozycji napastnika, obecnie trener pierwszej drużyny czwartoligowej LKS Kamienicy Polska . Wychowanek Rakowa Częstochowa . W przeszłości występował w takich klubach jak:Obecnie trener czwartoligowego zespołu z Kamienicy Polskiej oraz trener grupy młodzieżowej Rakowa.

Sezon 1992/1993, 1993/1994, 1994/1995, 1996/1997: GKS Victoria Jaworzno

Sezon 1997/1998: KS Krisbut Myszków

Sezon 1998/1999: KS Myszków

1999/2000 (runda jesienna): OKS Odra Opole

1999/2000 (runda wiosenna): KS Myszków

2000/2001 (runda jesienna): KS Myszków

2001/2002 (runda wiosenna): KS Sparta Szczekociny

2002/2003 (runda jesienna): MKS Myszków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *