Drużyna Rakowa Częstochowa uświetni otwarcie nowego stadionu w Olsztynie!

Z okazji oficjalnego otwarcia zmodernizowanego stadionu przy ul. Zielonej w Olsztynie, A-klasowy Sokół Olsztyn zmierzy się z najstarszym i najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim z Częstochowy – Rakowem. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 26 października o godzinie 15:00. Wstęp wolny.


Bardzo możliwe, że drużyna Jerzego Brzęczka zawita do Olsztyna w najsilniejszym zestawieniu, tak więc dla piłkarzy Sokoła Olsztyn możliwość rywalizacji z najlepszym klubem piłkarskim z Częstochowy będzie bez wątpienia ważnym momentem w ich przygodach z piłką i na pewno olsztynianie będą „gryźć trawę”, by pokazać się z jak najlepszej strony.

Być może podopieczni Pawła Krawczyka pokuszą się o sprawienie niespodzianki, tak jak przed trzema laty właśnie Raków, który z okazji 90-lecia istnienia klubu pokonał ówczesnego mistrza Polski Wisłę Kraków 1 – 0! Z pewnością ewentualne zwycięstwo Sokoła z Rakowem byłoby niespodzianką podobnego kalibru do wygranej Rakowa z Wisłą.

Obie drużyny zmierzą się z okazji oficjalnego otwarcia stadionu przy Zielonej w Olsztynie, który po półrocznych pracach modernizacyjnych został oddany do użytku w sierpniu tego roku. A-klasowy Sokół Olsztyn może pochwalić się stadionem posiadającym nową, naturalną murawę o wymiarach 65×108 metrów wraz z drenażem powierzchniowym, czyli taką, która spełnia obecne wymogi FIFA!

Na obiekcie przebudowane zostały także trybuny, które w trzech sektorach, na których widnieje napis „SOKÓŁ”, pomieszczą 252 widzów. Na nowym stadionie zamontowane zostały też piłkochwyty, zadbany został teren wokół obiektu i pojawiły się nowe ławki rezerwowych. Całkowita wartość projektu to blisko 600. 000 zł.

To nie koniec inwestycji. Mogę zdradzić, że na stadionie zostało zamontowane oświetlenie o mocy, która pozwala na trenowanie i rozgrywanie meczów po zmroku. Na pewno chcielibyśmy w przyszłej rundzie zagrać przy jupiterach, co w warunkach A-klasy byłoby nie lada wydarzeniem. Na przyszły rok planujemy także remont i rozbudowę klubowego budynku. – informuje Dariusz Górecki, prezes GLKS Sokół Olsztyn.

Mecz Sokoła z Rakowem będzie głównym punktem programu niedzielnej uroczystości, ale nie jedynym. Oficjalna część rozpocznie się o godzinie 14:00 przy wejściu na stadion, gdzie gdzie nastąpi symboliczne przecięcie wstęgi otwierające nowy stadion i przebudowaną drogę dojazdową do sportowych obiektów usytuowanych przy ul. Zielonej.

W programie imprezy są również pokazy olsztyńskich cheerleaderek, zumby oraz inne atrakcje. O poczęstunek dla wszystkich przybyłych na stadion zadba Zdzisław Galant, właściciel firmy Zakład Usługowo – Handlowy DET, która była wykonawcą dróg na ulicach Zielonej i 3 Maja w Olsztynie. Konferansjerem imprezy będzie Janusz Haszcz, były reprezentant Polski w tenisie stołowym. Rozjemcami spotkania Sokoła z Rakowem będą natomiast sędziowie pochodzący z naszej gminy – Marcin Sobierajski, Jacek Stępień i Dariusz Szerniewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *