Dopóki piłka w grze…

W najbliższą niedzielę, zostanie rozegrana ostatnia kolejka spotkań drugiej ligi. Raków zmierzy się w niej na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Częstochowianie mimo ostatniej wysokiej porażki mają jeszcze dość duże szanse na baraże bądź awans do pierwszej ligi. Jednak już nie wszystko zależy od podopiecznych Radosława Mroczkowskiego.


Rakowianie chcąc znaleźć się w gronie trzech najlepszych drużyn drugiej ligi muszą bez względnie pokonać Siarkę Tarnobrzeg oraz liczyć na… potknięcia najgroźniejszych rywaliKS Energetyka ROW Rybnik, MKS- Kluczbork, oraz Rozwoju Katowice. Pierwsze dwa zespoły mają o dwa punkty więcej od piłkarzy spod Jasnej Góry.

Ta liga pokazała już w tym sezonie, że wszystkie rezultaty w praktyce są możliwe i o tym, które drużyny w przyszłym sezonie wystąpią na zapleczu elity oraz zespół, który będzie walczył w barażach. Na te pytania odpowiedzi poznamy w niedzielę około godziny 18:00.

Raków w podróż do Tarnobrzegu udał się dzień przed meczem. W niedzielę w spotkaniu z drużyną prowadzoną przez Włodzimierza Gąsiora mają już od pierwszej minuty wystąpić nieobecni ostatnio: Łukasz Buczkowski oraz Dariusz Pawlusiński.

Drużyna Siarki Tarnobrzeg w tabeli drugiej ligi zajmuje 11.miejsce z dorobkiem 41 punktów. Co ciekawe zawodnikiem tej drużyny jest… 39-letni- były reprezentant PolskiMariusz Kukiełka, który w koszulce z orzełkiem na piersi w latach 1997-2004 rozegrał 20 spotkań w których zdobył 3 gole.

Od czasu do czasu otrzymywał powołania do kadry od ówczesnego selekcjonera polskiej kadry Jerzego Engela, nie otrzymał jednak powołania na Mistrzostwa Świata 2002 rozgrywane w Korei Płd. i Japonii.

Mecz Siarki Tarnobrzeg z Rakowem Częstochowa zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu przy Alei Niepodległości 2. Sędziuje Grzegorz Jabłoński z Krakowa. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Kadra KS Siarki Tarnobrzeg na rundę wiosenną sezonu 2014/2015:

Bramkarze: Przemysław Jankowski (97), Artur Melon (86), Daniel Szczepankiewicz (93).

Obrońcy: Michał Chrabąszcz (86), Karol Hodowany (95), Fabian Woźniak (97), Karol Głowacki (97), Marcin Szewc (97), Bartosz Waleńcik (96), Łukasz Nadolski (87), Maciej Michalewski (97).

Pomocnicy: Mariusz Kukiełka (76), Łukasz Bukała (97),Dariusz Frankiewicz (86), Sebastian Mandzelowski (96), Rafał Parobczyk (95), Marcin Stefanik (87), Konrad Stępień (93), Sebastian Szlęk (97), Maciej Termanowski (94), Robert Tunkiewicz (90), Jakub Więcek (95).

Napastnicy: Mouhamadou Traoré (82, Senegal), Jakub Głaz (98), Daniel Koczon (82), Marcin Truszkowski (83), Michał Paluch (94).

Przybyli:

Karol Hodowany – KGHM Zagłębie II Lubin
Mariusz Kukiełka – SKS Wisła Sandomierz
Maciej Michalewski – KS Siarka II Tarnobrzeg
Daniel Szczepankiewicz – ZKS Wisła Płock
Mouhamadou Traoré – MKS Sandecja Nowy Sącz
Fabian Wożniak UKS SMS Łódź (juniorzy)

Trener: Włodzimierz Gąsior

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *