Piłkarze Herkulesa zwycięzcami turnieju z okazji dnia dziecka w Lipiu [ZDJĘCIA]

6 czerwca w Lipiu został rozegrany już po raz VII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Parafialny Klub Sportowy w Dankowie. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych 2004 i młodsi oraz 2007 i młodsi.

W imprezie wystartowało 17 zespołów piłkarskich. Ponad 200 zawodników w upalną sobotę rozgrywało swoje mecze na trzech boiskach. Wspaniale zaprezentowali się piłkarze z Herkulesa Kochanowice rocznika 2004 i młodsi, którzy zostali zwycięzcami tego turnieju.

W fazie grupowej piłkarze z Kochanowic, wygrali z chłopcami z Orlika Blachownia, Beniaminka Częstochowa i Sieradza. Po awansie do półfinału rozegrali mecz z Gospodarzami turnieju – Dankowem. Mecz zakończył się remisem 3-3 i o awansie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się piłkarze Herkulesa.

W finale turnieju spotkali się z zespołem RKS Raków Częstochowa. Po dramatycznym meczu zakończonym remisem 1-1 znów o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne. Podobnie jak w półfinale większymi umiejętnościami popisali się chłopcy z Kochanowic wygrywając 2-1.Trzecie miejsce zajęli chłopcy z Dankowa, a czwarte zajął zespół z Sieradza.

Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Herkulesa Kochanowice Marcin Schulz strzelec 9 bramek. Otrzymał pamiątkową statuetkę z rąk Starosty Powiatu Kłobuckiego. Zespół Herkulesa otrzymał pamiątkowy puchar oraz medale.

Zespół 2007 i młodsi zajął w turnieju siódme miejsce, otrzymał także pamiątkowy puchar i medale.

Chłopcy z Kochanowic wystąpili w składzie Matusek, Schulz Marcin, Mirowski Bartek, Wożniak Marcel, Zakrzewski Kamil, Popanda Patryk, Matusek Patryk, Matusek Julia, Nowak Kamil, Jaroń Dawid, Korzekwa Faustyna, Korzekwa Rafał, Koza Laura, Kluba Olek, Matusek Marco, Filipiak Natalia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *