Raków chce się zrewanżować Nadwiślanowi


Drużyna pod wodzą Radosława Mroczkowskiego w niedzielę, 9 sierpnia br. rozegra drugie w tym sezonie spotkanie w drugiej lidze. Rywalami Rakowa będzie Nadwiślan Góra. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie im.Józefa Waliczka w Górze przy ulicy Rybackiej 4. Arbitrem głównym będzie Maciej Mikołajewski ze Świebodzina.


Niedzielne spotkanie Rakowa z Nadwiślanem zapowiada się bardzo interesująco z różnych względów. Po pierwsze częstochowianie będą chcieli za wszelką cenę zrewanżować się górzanom za ostatnią porażkę z nimi (0:4) w Częstochowie. Po drugie w zespole Nadwiślana tworzy się „czerwono – niebieska kolonia”. Piłkarzami tego zespołu są zawodnicy, którzy w poprzednich latach stanowili o sile Rakowa: Adrian Pluta, Artur Pląskowski oraz Dawid Retlewski a także Mariusz Holik. Piłkarzem Nadwiślana jest także Robert Ziętarski, który w przerwie zimowej był testowany przez klub z Limanowskiego, jednak wtedy nie znalazł uznania w oczach sztabu szkoleniowego Rakowa.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego do niedzielnego spotkania przygotowywali się głównie na swoich obiektach. Cieszy fakt, że w zespole Rakowa wszyscy zawodnicy są zdrowi i nie narzekają na kontuzje i urazy.

W zespole Nadwiślana podobnie jak w Rakowie w przerwie letniej doszło do sporej rewolucji kadrowej, czego efektem było zatrudnienie m.in znanego szkoleniowca w naszym kraju jaki po za granicami: Miroslava Copjaka.

Kadra LKS Nadwiślana Góra na rundę jesienną sezonu 2015/2016:

Bramkarze: Tomasz Loska (96), Tomasz Kasprzik (93).

Obrońcy: Michał Bedronka (93), Mariusz Holik (93), Szymon Jarosz (97), Tomasz Kocerba (90), Adrian Pluta (87), Maciej Portasiński (94), Mateusz Wrana (92), Adrian Pietraszko (96), Przemysław Piwowarczyk (94), Mateusz Wójcik (92).

Pomocnicy: Sławomir Musiolik (96), Artur Pląskowski (93), Damian Tront (94), Patryk Widuch (96), Robert Ziętarski (93), Daniel Gurbisz (91), Tomasz Matysek (88), Dawid Ogrocki (91), Tomasz Rybak (92), Mateusz Skrobol (94), Bartłomiej Wasiluk (95).

Napastnicy: Arkadiusz Kowalczyk (91), Rafał Pasternak (95), Dawid Retlewski (92), Dominik Szepietowski (97).

Przybyli:

Michał Bedronka – ROW 1964 Rybnik
Mariusz Holik – KS Polonia Bytom
Szymon Jarosz – TS Podbeskidzie Bielsko – Biała
Tomasz Kasprzik – HKS Ruch Zdzieszowice
Tomasz Kocerba – GKS 1962 Jastrzębie- Zdrój
Arkadiusz Kowalczyk – GKS II Katowice
Tomasz Loska – KS Górnik Zabrze
Sławomir Musiolik – STS Zagłębie Sosnowiec
Adrian Piertraszko – SKS Gwarek Zabrze
Artur Pląskowski – RKS Raków Częstochowa
Adrian Pluta – RKS Raków Częstochowa
Maciej Portasiński – Brøndby Strand IK
Damian Tront – GKS 1962 Jastrzębie – Zdrój
Patryk Widuch – KS Polonia Łaziska Górne
Mateusz Wrana – GKS Tychy
Robert Ziętarski – KKP Bałtyk Koszalin

Sztab szkoleniowy:

Trener: Miroslav Čopjak
II Trener: Piotr Hauder
Trener bramkarzy: Izaak Stachowicz
Kierownik drużyny: Michał Gawlas
Dyrektor sportowy: Robert Szuster
Masażysta: Roch Bogłowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *