Bardzo ważne zwycięstwo Skry

To nie był łatwy mecz dla częstochowskiej Skry. Drużyna pod wodzą Jakuba Dziółki po golu strzelony tuż przed zakończeniem spotkania pokonała na wyjeździeLKS Czaniec, 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 89 minucieDominik Płaza.

Częstochowianie rozegrali bardzo dobre spotkanie i byli zespołem lepszym od gospodarzy. Jednak długo męczyli się aby zdobyć decydujące trafienie. Ta sztuka udała im się dosłownie na kilka sekund przed zakończeniem meczu. W 89 minucie gola głową zdobył wprowadzony kilka minut wcześniej Dominik Płaza.

Po tym zwycięstwie Skra z dorobkiem 19 punktów zajmuje w tabeli trzeciej ligi, grupy opolsko – śląskiejpiąte miejsce. W najbliższą sobotę, 31 października br. poprzeczka zostanie powieszona dużo wyżej. O godzinie 16:00 przy Loretańskiej rywalem częstochowian będzie lider tabeliRekord Bielsko – Biała.

24.10.2015, g.15:00- Czaniec:

LKS Czaniec – KS Skra Częstochowa 0:1, (0:0):

Bramka:

0:1: Płaza 89′

Sędziował: Marcin Bazan (Opole). Żółte kartki: D.Nowak (67′ – faul)- Niedbała (54′- faul). Widzów: 150.

LKS Czaniec: Michał Majda – Maciej Żak, Maciej Móll, Daniel Gołuch, Bartłomiej Borak, Szymon Waligóra, Przemysław Kwaśniewski (87′ Maciej Łącki), Dawid Rzeszutko (77′ Dawid Hałat), Damian Nowak (71′ Daniel Fabisiak), Łukasz Jastrzębski (81′ Paweł Kozioł), Bartosz Praciak.

Rezerwowi: Konrad Kawaler.

KS Skra Częstochowa: Kamil Kosut – Adam Olejnik, Dawid Witkowski, Mateusz Woldan, Piotr Mastalerz, Dawid Niedbała (81′ Szymon Kowalczyk), Adrian Musiał, Łukasz Kowalczyk, Eryk, Krupa, Piotr Makowski (87′ Dominik Płaza), Artur Kierat (64′ Piotr Nocoń).

Rezerwowi: Adrian Woszczyna – Maciej Obodecki, Dominik Marek, Mateusz Górecki.

Trener: Jakub Dziółka.