Jubileuszowa „Piłkarska Gwiazdka 2016” przeszła do historii! [FOTO]

To był wspaniały, piłkarski wieczór pod dachem Hali Sportowej „Częstochowa”. W sobotę zarówno na parkiecie, na trybunach a także w wielu miejscach częstochowskiej hali można się było znakomicie bawić. Częstochowianie po raz kolejny udowodnili, że nasze miasto jest głodne wielkich sukcesów w piłce nożnej. To ma się odmienić już w tym sezonie- bowiem Raków jest bardzo blisko uzyskania awansu na zaplecze piłkarskiej ekstraklasy!

Symbolicznego rozpoczęcia imprezy dokonali wspólnie- Prezydent Miasta CzęstochowyKrzysztof Matyjaszczyk oraz lider ugrupowania Mieszkańcy CzęstochowyMarcin Maranda. Dzięki głównie tym osobom- po raz pierwszy w budżecie zarezerwowano największą w historii kwotę na promocję miasta poprzez piłkę nożną w wysokości 1,5 miliona złotych. Całą tę pulę ma otrzymać częstochowski Raków.

W sobotnim turnieju wystąpiło sześć drużyn– w tym dwie ligowe: wspomniany już wcześniej Raków Częstochowa i Zagłębie Sosnowiec, które zwyciężyło w całym turnieju pokonując w Finale- Raków 3:1.

Bardzo dużo działo się na parkiecie, ale nie mniejsze emocje panowały wśród dzieciaków. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali moc atrakcji- była…wizyta Św.Mikołaja, mechaniczny byk, mnóstwo dmuchańcy, oraz żyroskop. Sporym zainteresowaniem cieszył się także otwarty turniej w grę FIFA 16na konsolach XBOX. Można było również podziwiać na parkiecie – pokaz i animacje Freestyle Football w wykonaniu członków grupy R-Style: Adriana Franca i Kaliny Matysiak. Odbył się również nietypowy mecz w… Bubble Football.

Kolejne edycje „Piłkarskiej Gwiazdki” w tym roku- mamy wielką nadzieję, że tym razem z udziałem pierwszoligowego Rakowa Częstochowa.

Wyniki X.edycji „Piłkarskiej Gwiazdki 2016:

Gr.A:

STS Zagłębie Sosnowiec
Drużyna Ekstraklasy
Reprezentacja Polski Dziennikarzy

Zagłębie Sosnowiec – Reprezentacja Polski Dziennikarzy 4:0
Reprezentacja Polski Dziennikarzy – Drużyna Ekstraklasy 0:11
Drużyna Ekstraklasy – Zagłębie Sosnowiec 0:7

Tabela Gr.A:

1.Zagłębie Sosnowiec 6 11:0

2.Drużyna Ekstraklasy 3 11:7
3.Reprezentacja Polski Dziennikarzy 0 0:15

Gr.B:

RKS Raków Częstochowa
Furnipol
Piłkarska Gwiazdka 2016

Raków Częstochowa – Furnipol 3:1
Furnipol – Piłkarska Gwiazdka 2016 3:1
Piłkarska Gwiazdka 2016- Raków Częstochowa 2:4

Tabela Gr.B:

1.RKS Raków Częstochowa 6 7-3

2.Furnipol 3 4-4
3.Piłkarska Gwiazdka 2016 0 3-7

Finał:

RKS Raków Częstochowa – STS Zagłębie Sosnowiec 1:3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *