Częstochowianki nie sprostały faworytowi

Drużyna ISD AJD Gola Częstochowa poniosła pierwszą w tym sezonie porażkę. Podopieczne Włodzimierza Seifryda uległy na MSP „Raków”, AZS-owi PWSZ Wałbrzych, 1:2. Spotkanie odbyło się w ramach 7.Kolejki I Ligi, grupy południowej.

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie częstochowianki zagrały bardzo słabo i przegrywały do przerwy. Bramkę w 11 minucie z rzutu karnego zdobyła Klaudia Miłek. Na drugą odsłonę drużyna ISD AJD Gola Częstochowa wyszła zmotywowana i z zamiarem odrobienia jednobramkowej straty. Częstochowianki prezentowały się dużo lepiej. Gdy wydawało się, że wpadnie wyrównujący gol to w 71 minucie drugie trafienie w tym spotkaniu zaliczyła wspomniana wcześniej Klaudia Miłek.

Dodajmy, że było piękne uderzenie w samo okienko bramki strzeżonej przez Karolinę Klabis. Po tej bramce częstochowianki dążyły do zdobycia gola honorowego. Ta sztuka udała im się w 80 minucie, kiedy to Klaudia Klyta płaskim strzałem pokonała Darię Antończyk. Do końca spotkania z obydwu stron było widać dużą nerwowość. Gospodynie za wszelką cenę chciały zremisować ten mecz a przyjezdne skutecznie się broniły.

Drużyna ISD AJD Gola Częstochowa kończyła mecz w dziesięcioosobowym składzie. w ostatniej minucie drugiej części gry drugą żółtą kartkę i tym samym czerwoną otrzymała Renata Uchnast.

Za tydzień w sobotę, 11 października częstochowianki zmierzą się w Głogówku z Rolnikiem Biedrzychowice.

04.10.2014, g.14:00- MSP „Raków”:

ISD AJD Gol Częstochowa – AZS PWSZ Wałbrzych 1:2,(0:1):

0:1: Miłek 10′
0:2: Miłek 71′
1:2: Klyta 80′

Sędziowała: Ewa Żyła (Wrocław). Żółte kartki: Uchnast (57′ – faul). Czerwona kartka ( za drugą żółtą): Uchnast (90+4′). Widzów: 20.

ISD AJD Gol Częstochowa: Karolina Klabis – Aleksandra Jędrak, Dominika Dąbrowa, Martyna Jeziorska, Paulina Rokosa, Sandra Sukiennik, Natalia Klyta, Justyna Wójcik, Klaudia Ciupa, Stefania Wodarz, Renata Uchnast,

Grały także: Sonia Mysłek, Olga Sulisz, Dominika Woszczyńska, Nicola Pacierznik, Katarzyna Matczak.

Trener: Włodzimierz Seifryd.

AZS PWSZ Wałbrzych: Daria Antończyk -Katarzyna Iwańczyk, Magdalena Konopka, Edyta Botor, Aleksandra Bosacka, Katarzyna Brzeska, Pula Rak, Karolina Borkowska, Kamila Okoń, Nikola Pełechata, Klaudia Miłek.

Grały także: Daria Pluta, Kamila Pryk, Emila Wandolska, Małgorzata Kałużna, Aleksandra Wójcik.

Rezerwowe: Patrycja Urbańska – Marta Polkowska.

Trener: Marcin Gryka.

Piłkarka meczu: Klaudia Miłek.