Lotnik pokonany

W rozegranym w dniu dzisiejszym meczu sparingowym drużyna Klubu Sportowego Częstochowa pokonała w Kościelcu tamtejszego Lotnika 4:2. Spotkanie było rozgrywana w ciężkich warunkach atmosferycznych, cały plac gry pokryty był śniegiem. Taka aura sprawiła, że na boisku nie mogliśmy obserwować zbyt wielu składnych akcji z obu stron, natomiast zagrożenia pod bramkami nie brakowało.

Do przerwy pomimo optycznej przewagi „żółto-niebieskich”, to gospodarze schodzili do szatni prowadząc 1:0.

W drugiej połowie wciąż groźniej atakował KS, tym razem z większa skutecznością i tak, pierwszą bramkę w tym roku dla stradomiaków zdobył Bartłomiej Gębicz, strzałem z około 20 metrów. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla Częstochowian są kwestią czasu, to gospodarze po raz kolejny wyszli na prowadzenia. Odpowiedz podopiecznych trenera Jacka Macińskiego nastąpiła jednak szybko. Bramki Patryka Tame oraz dwie Bartosza Kowalskiego sprawiły, że Włodar wygrał w pierwszym meczu kontrolnym 4:2.

Zawodnicy obydwu drużyny, pozostawili sporo zdrowia na placu gry.

W barwach drużyny ze Stradomia nie mogli wystąpić dzisiaj Mateusz Kyzioł, Marcin Kurpios, Kamil Sneka, którzy są chorzy oraz Bartłomiej Dynus.

Lotnik Kościelec – KS Częstochowa 2:4 (1:0)

KS Częstochowa: Kapral – D.Wiśniowski, Kowalczyk, Gębicz, Susek, Baydak, Żurawiecki, Krzyczmanik, M.Kowalski, Prusko, Kuziorowicz.
Po przerwie zagrali: Różycki, A.Wiśniowski, B.Kowalski, Tame, R.Kamiński, Malinowsk.i

Źródło: kczestochowa.pillow.pl