AZS trzeci w Andrychowie.

Po wygraniu turnieju o Puchar Prezydenta Sosnowca, siatkarze AZSu zajęli trzecie miejsce w rozgrywanym w Andrychowie I Memoriale im. Tadeusza Szlagora. Rywalami Częstochowian były drużyny Jastrzębskiego Węgla, Polskiej Enerii Sosnowiec, oraz mistrza Czech – Dukli Liberec.

W pierwszym meczu Nasi siatkarze podejmowali Duklę Liberec, lecz ulegli Czechom 2-3. Drugie spotkanie z Polską Energią Sosnowiec zakończyło się wynikiem 3-1 ( 25-22; 25-18; 24-26; 25-19 ) dla AZSu. Trzeci mecz był meczem decydującym dla rozstrzygnięcia całego turnieju, ponieważ w przypadku wygranej Jastrzębian 3-2 trzebaby rozegrać dodatkowy mecz z Polską Energią Sosnowiec.
Pierwszego seta wygrali Częstochowianie 27-25, broniąc dwie piłki setowe dla Jastrzębia. Pozostałe trzy sety zakończyły się niestety wygraną rywali 20:25, 20:25, 19:25.
Edward Skorek przetestował wszystkich trzynastu zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowali się nowi zawodnicy: Bartosz Gawryszewski – jego najmocniejszą stroną jest gra w bloku, Marcin Kocik – leworęczny zawodnik sprawiający dużo kłopotu rywalom, Piotr Gacek – dobrze prezentujący się w grze obronnej, oraz Adrian Patucha – ma niesamowitą siłę ataku oraz zagrywki, która sprawia dużo problemów zawodnikom przeciwnika.