Czas na rehabilitację.

Jutro odbędzie się II kolejka I ligi koszykówki mężczyzn. Częstochowski TYTAN pojedzie na mecz do Zielonej Góry i jeszcze przed tygodniem byłby zdecydowanym faworytem spotkania. I kolejka to jednak znacznie pokomplikowała…

TYTAN miał łatwo wygrać w Poznaniu z beniaminkiem Pyrą, a przegrał 82-70. Zastal był skazywany na pożarcie w starciu z Albą, a niespodziewanie wygrał w Chorzowie 76-84. Nasi zawodnicy muszą na pewno uważać na duet Chodkiewicz-Alszewski, który zdobył 52 punkty tydzień temu. Pierwszy z nich to mierzący 2 metry skrzydłowy. Gra więc na pozycji, na której mamy póki co najsłabszych zawodników. Saran doznał w meczu z Pyrą kontuzji głowy, a Motyl nie zagrał najlepiej. Postawa Motyla martwi kibiców najbardziej. Najlepszy strzelec ubiegłego sezonu z naszej ekipy zupełnie stracił formę, a co za tym idzie stracił miejsce w składzie, choć na jego pozycji nie było żadnych wzmocnień. Sławomir Olszewski (187) to natomiast rozgrywający. Na tej pozycji akurat u nas gra najlepszy w I kolejce Surówka, oraz dobrze zmieniający go Trepka.

Musimy liczyć na przebudzenie się naszych zawodników, bo sam Surówka, z lekką pomocą Migały, Milewskiego i Szynkiel;a to za mało na tak grający Zastal. Obudzić należy także obronę i grę pod koszami. Wspomnainy wcześniej Chodkiewicz zanotował w ostatnim meczu 2 bloki i 6 zbiórek. Tyle samo zbiórek zanotował także Sławek Buczyniak, mierzący zaledwie 180 cm. wzrostu.

Pełny zestaw spotkań 2 kolejki:

II 25.09.2004 r. (sobota)

GRONO – TYTAN
ŁKS – POZNAŃ
ZNICZ – KOTWICA
POLPAK – VIKING
SIARKA – STAL
BASKET – GÓRNIK
SPÓJNIA – A Z S
ALBA – SOKÓŁ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *